Drustos un Mārsnēnos atklāti ceļu posmi, kuri daudzus gadus bija ar grants segumu, bet šogad izbūvēta dubultā virsmas apstrāde

Piektdien, 10. septembrī, Cēsu novada Mārsnēnos un Smiltenes novada Drustos svinīgi atklāti divi autoceļu posmi, kuriem izbūvēta divkārtu virsma. Pārbūve īstenota par papildu piešķirtajiem līdzekļiem valsts ceļu tīkla sakārtošanai administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ietvaros.

Fotogrāfs Renārs Koris.

“Ceļi un to kvalitāte ir aktuāls jautājums ikvienā pašvaldībā. Tas pierādās katru reizi, kad dodamies uz reģioniem, tiekamies ar pašvaldību vadītājiem un iedzīvotājiem. Tāpēc nozīmīgāko ceļu sakārtošana bija viens no priekšnosacījumiem ATR īstenošanai. Kā valsts ceļu tīkla pārvaldītājs mēs, LVC, esam gandarīti par ikvienu iespēju veikt papildu investīcijas valsts ceļu infrastruktūrā. Kā zināms, finansējuma deficīts ceļu remontdarbiem daudzu gadu garumā ir izveidojies liels, un līdz šim mums nebija iespēju ieguldīt mazāk noslogotos reģionālajos un vietējos autoceļos, tāpēc šogad paveiktos darbus iedzīvotāji ir gaidījuši tiešām ilgi,” norādīja VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

“Cēsu novadā šogad ATR programmas ietvaros melnais segums jeb dubultā virsmas apstrāde ieklāta trīs ceļu posmos un vienā posmā Smiltenes novadā. Pēc dubultās virsmas apstrādes ieklāšanas ceļi vairs neputēs, nešķīdīs pavasara šķīdoņa laikā. Cilvēkiem, kas izmanto šo ceļu, dzīve kļūs daudz komfortablāka,” informēja Lazdovskis. “Drustu ceļš pēc dubultās virsmas ieklāšanas kļuvis par galveno varoni LVC sociālo tīklu kontos, iedzīvotāji neslēpj lielo prieku par sakārtoto ceļu, tāpēc gandarījums par paveikto ir vēl lielāks,” stāstīja viņš.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra padomnieks Madars Lasmanis norāda: “Šie ceļi un vēl daudzi citi tiks sakārtoti ART ietvaros. Iespējas sakrita ar vajadzībām, un turpmāko trīs gadu laikā ATR ietvaros plānots sakārtot aptuveni 800 km reģionālo un vietējo autoceļu, kas jau sen to gaida. Paldies visām iesaistītajām pusēm par ieguldīto darbu.”

Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārais sekretārs Jānis Butāns: “Iegūt finansējumu šiem ceļiem bija iespējams, tieši pateicoties pandēmijai. Tā bija iespēja stimulēt Latvijas ekonomiku. Es ceru, ka iedzīvotāji novērtēs ieguldīto darbu un ceļu sakārtošana veicinās novada attīstību un iedzīvotājiem nokļūt galamērķī būs ērtāk un ātrāk. Lai ceļš labi kalpo un ceļa lietotāji izmanto to rūpīgi!”

Cēsu novadā melno segumu, kas veidots pēc divkārtu virsmas apstrādes tehnoloģijas, ieguvis vietējā autoceļa Liepa–Smiltene (V323) posms no Liepas līdz Lisai (5,03.–20,91. km). Būvdarbu posmā iztīrīt grāvji un teritorija attīrīta no krūmiem, iztīrītas un izbūvētas caurtekas, atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietu platformas.

Būvdarbus veic SIA 8 CBR par līgumcenu 1 903 992 eiro (ar PVN), kas tiek finansēti ATR projekta ietvaros.

Arī uz reģionālā autoceļa Rauna (Vidzemes šoseja)–Drusti–Jaunpiebalga (P29) posmā no Raunas līdz Drustiem (0,05.–15,91. km) atjaunots grants segums, sakārtota ūdens atvade un izbūvēta divkārtu virsmas apstrāde. Darbus veica SIA Limbažu ceļi par līgumcenu  1 267 887 eiro (ar PVN) no līdzekļiem, kas piešķirti saistībā ar ATR.

ATR ietvaros Cēsu novadā šogad dubultā virsmas apstrāde tika ieklāta divos valsts vietējo autoceļu posmos: Mūrnieki–Līgatne–Augšlīgatne (V283) no 0. līdz 3,44. km, Liepa–Smiltene no 5,03.. līdz 20,91 km, bet ar dubulto virsmas apstrādi pārbūvētais reģionālais autoceļš Rauna–Drusti–Jaunpiebalga (P29) posmā no Vidzemes šosejas līdz Drustiem (0.–16.20. km.) atrodas gan Cēsu, gan Smiltenes novadā.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs: “Ceļu jautājums novadiem vienmēr ir viens no svarīgākajiem, jo sakārtots ceļš veicina attīstību. Mārsnēnu ceļš ir ilgi gaidīts un tā ir mazā uzvara. Tur, kur tiek sakopts ceļš, aktivizējas nekustamā īpašuma tirgus, tiek sakārtotas mājas. Paldies visiem par ieguldīto darbu!”

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš: “Ceļi ir viena no svarīgākajām lietām ekonomikas veicināšanai, īpaši vietās, kas ir attālāk no Rīgas. Ceļš veicina mobilitāti un, ja ir nodrošināta apkārtējā infrastruktūra, apdzīvotas vietas no kartes neizzudīs. Drusti šo notikumu atcerēsies vēl ilgi.”

SIA 8 CBR būvdarbu vadītājs Aldis Šaicāns: “60 dienās Mārsnēnu ceļš no grants ceļa ir kļuvis par ceļu ar cieto segumu. Būvdarbu laikā esam paveikuši daudz: iztīrīti ap 32 km grāvju, iztīrīti vai izbūvēti ap 800 metri caurteku, būvdarbos izlietots 60 000 tonnu šķembu un 115 000 m2 platībā ieklāta dubultā virsmas apstrāde. Liels paldies visiem!”

SIA Limbažu ceļi valdes loceklis Andis Zaļaiskalns: “Līdz ar ceļa sakārtošanu dzīves kvalitāte apkārtējiem iedzīvotājiem noteikti uzlabosies. Kad uzsākam darbus, iedzīvotāji parasti ir atsaucīgi, jo saprot, ka rezultāts būs tas, kas tik ilgi ir gaidīts. Drustu ceļš bija no tiem projektiem, kad visu iesaistīto pušu domas sakrita, līdz ar to projekts ir izdevies.”

Bijusī Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe: “Reformas ir piedzīvotas dažādas, bet šī izceļas ar to, ka solījumi tiek arī pildīti. Paldies visiem, kas atbalstīja to, ka Drustu ceļš ir prioritāte.”

Divkārtu jeb dubulto virsmas apstrādi veic uz reģionālajiem un vietējiem grants seguma autoceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti, lai novērstu putekļošanos, ūdens iekļūšanu ceļa konstrukcijā un nodrošinātu komfortablākus braukšanas apstākļus. Papildu ieguvums ir mazākas ikdienas uzturēšanas izmaksas, jo autoceļš nav jāgreiderē, un ilgāks ceļa kalpošanas laiks. Turklāt šāds ceļš ir labi izbraucams arī šķīdoņa laikā. Vairāk par divkārtu virsmas apstrādes metodi lasiet ŠEIT.

20.09.2021
Autovadītāju ievērībai: būvdarbi turpinās 72 valsts autoceļu posmos
30.08.2021
Autovadītāju ievērībai: ceļā starp Līdumu un Grenčiem, Malienu un Liepnu un apbraucot slēgto tiltu Strenčos, jāplāno stunda
23.08.2021
Autovadītāju ievērībai: vairāk nekā 100 valsts ceļu posmos turpinās remontdarbi; visvairāk darbu notiek uz reģionālajiem autoceļiem
18.08.2021
Uz reģionālā autoceļa Sērene–Kalnieši būvdarbi trīs posmos; sāk atjaunot segumu no Grāvenderiem līdz Zalvei
18.08.2021
60 valsts ceļu objektos būvdarbi jau ir pabeigti, vēl 133 tie turpinās; apstājies būvdarbu cenu kritums
16.08.2021
Autovadītāju ievērībai: divos posmos sākas būvdarbi uz autoceļa Kocēni–Limbaži–Tūja, ceļu būvdarbi turpinās 106 posmos
12.08.2021
Dodoties uz Aglonu, aicinām izmantot alternatīvu maršrutu, izvairoties no remontdarbu posmiem
02.07.2021
Autovadītāju ievērībai: piektdienas pēcpusdienā Pierīgā uz Tallinas šosejas jārēķinās ar palēninātu satiksmi; posmā no Zvejniekciema līdz Duntei – remontdarbi
14.06.2021
Autovadītāju ievērībai: Rīgas apvedceļa posmā starp Liepājas un Jūrmalas šosejām sāks atjaunot segumu; jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem
07.05.2021
Uz Rēzeknes apvedceļa četri luksoforu posmi; Latgalē un Vidzemē atjauno autoceļu horizontālo marķējumu
05.05.2021
Iecavā sāk atjaunot segumu Bauskas šosejas posmā; iespēju robežās aicinām izmantot alternatīvos maršrutus
01.04.2021
Autobraucēju ievērībai: Iespējama palēnināta satiksme uz Vidzemes šosejas Augšlīgatnē; uz grants ceļiem turpinās šķīdonis
20.09.2021
Fotoreportāža: reģionālais ceļš Duči–Limbaži tagad visā garumā ir ar asfalta segumu
17.09.2021
Projektēs gājēju un velosipēdistu ceļus pie Valmieras, Jēkabpils, Liepājas, bet Ozoliņos Latgalē šogad jau varētu uzsākt būvdarbus