WAZE lietotājiem pieejama informācija par apgrūtinātajiem braukšanas apstākļiem uz valsts ceļiem

VAS Latvijas Valsts ceļi(LVC) atgādina, ka informācija par braukšanas apstākļiem uz valsts galvenajiem autoceļiem ir pieejama ne vien uzņēmuma mājas lapā www.lvceli.lv, bet arī aplikācijā WAZE.

Posmi, kuros braukšanas apstākļi ziemas periodā ir apgrūtināti kartē mājas lapā www.lvceli.lv tiek atzīmēti ar zilo krāsu, šie paši posmi ir redzami aplikācijas WAZE lietotājiemkur tiek atzīmēts attiecīgo posmu sākums un beigas.

Informācija braukšanas apstākļu kartē tiek atjaunota reizi divās stundās, to dara VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU) speciālisti, kuri apseko ceļu tīklu. Turpat LVC mājas lapā www.lvceli.lv autovadītāji var apskatīties attēlus no fotokamerām, kas ir uzstādītas vairāk 50 vietās garvalsts galvenajiem ceļiem. Fotoattēli tiek atjaunoti katras 15 minūtes un tajos var redzēt faktisko ceļa stāvokli.

Vēršam autovadītāju uzmanību, ka mainīgajos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra svārstās,uz ceļiem var veidoties apledojums un sauktais „melnais ledus”, kas ir grūti pamanāms. Tāpēc aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem izvēlēties ziemas apstākļiem piemērotu braukšanu.

Sadarbību ar reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotni WAZE (http://www.waze.com) LVC uzsāka pērn rudenī.

WAZE ir viens no pasaulē lielākajiem transportlīdzekļu vadītāju tīkliem, kuri kopdarbojas katru dienu, lai izvairītos no sastrēgumiem, ietaupot laiku un naudu. Bezmaksas lietotne reāllaikā analizē lietotāju GPS mikroshēmu sniegto informāciju un lietotāju preventīvos ziņojumus, arī saglabātos agrākos datus, lai vienmēr ieteiktu ātrākos maršrutus, zemākās degvielas cenas un sniegtu citu informāciju. Lai lejupielādētu WAZE lietotni iOS vai Android operētājsistēmai,apmeklējiet http://www.waze.com. Lai iegūtu sīkāku informāciju par WAZE privātuma politikuapmeklējiet https://www.waze.com/legal/privacy.