Vidzemē šogad autoceļu remonti notiks 127 kilometros

Satiksmes un vides un vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministri šodien apmeklēja vienu no šā gada lielākajiem ceļu būvobjektiem Vidzemē – autoceļa (a/c) A3 Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža (Valka) posmu 48.-60. km, kur darbu veic SIA Binders. Projektu izstrādāja a/s “Ceļuprojekts”, būvuzraudzību veiks a/s “Ceļu inženieri”.

Šie darbi tiek veikti vēl iepriekšējā plānošanas perioda ietvaros par ES Kohēzijas fonda līdzekļiem. Rekonstrukcijas projekts neparedz ceļa pamatu nomaiņu. Būvdarbos 12 kilometrus garā posmā no Valmieras virzienā uz Rīgu tiks izmantota reciklēšanas metode, vecais asfalta segums tiks uzirdināts un sajaukts ar dolomīta šķembām, kam pa virsu trijās kārtās ieklās jaunu asfalta segumu. Darbu gaitā tiks sakārtotas nobrauktuves, arī sabiedriskā transporta pieturvietas un ūdens novades sistēma. Vienlaikus darbi varētu notikt pat astoņos posmos, kuros satiksme tiks regulēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu.

Rekonstrukciju ar reciklēšanas metodi SIA “Binders” izmantoja arī pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotā šī paša autoceļa 25 kilometrus garā posmā no 1,65. līdz 26,9. km jeb no tilta pār Gauju Inčukalnā līdz tiltam pār Braslas upi pirms Straupes.

„Šis ir viens no lielajiem objektiem ar darbiem 12 km garā posmā, bet kopumā būvdarbu kilometri ar dažādām remonta metodēm pa visu valsti šogad būs ap 1300. Objektu skaits ir pietiekami liels un vai ikviens sajutīs, ka uz ceļa, pa kuru viņš brauc uz darbu vai mājām, notiek darbi. Ministrs vērsa uzmanību uz to, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta kvalitātei, un, neskatoties uz to, ka objektu un kilometru skaits šogad ir būtiski palielinājies, taupīt uz kvalitātes rēķina nevarēs. Jau pērn pārbaužu skaits tika dubultots, šogad to būs vēl vairāk”, norādīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Va/s “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange pastāstīja, ka uzņēmuma Binders veiktā iepriekšējā posma rekonstrukcija no Inčukalna Valmieras virzienā uz šī ceļa ir pagodināta ar 2. vietu Autoceļu Avīzes Gada balvas nominācijā Gada objekts. Viņš izteica pārliecību, ka arī šajā posmā būvniekiem sekmēsies un rezultātā būs drošs un komfortabls ceļš. Turklāt šis posms nav vienīgais šajā ceļā, to papildinās vēl četri kilometri pie Straupes.

Reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš būvdarbu atklāšanā atzīmēja: „Reģionos katram atjaunotajam kilometram ir būtiska nozīme. Kur ceļi ir sakārtoti, tur cilvēki vēlas palikt uz dzīvi. Viņš izteica gandarījumu, ka Satiksmes ministrija ir apņēmusies sakārtot valsta autoceļus savu iespēju robežās, un prieku arī par būvdarbiem Valmieras ceļā, jo pats zinot, ko nozīmē, izbraucot ārpus Valmieras novada, izbaudīt nosacītus Himalaju kalniņus purvainajās vietās. Tāpēc labi, ka vēl viens posms tiks sakopts”.

Savukārt Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis norādīja, ka Valmieras pusē ir ne tikai kalniņi, bet arī ielejas, jo šis ir reģions, kur notiek mežizstrāde, kur kravas ir smagas un pat smagākas nekā tām vajadzētu būt. Taču Vidzemes puses ļaudis ir pacietīgi. Jau rekonstruējot ielas Valmierā, apakšzemes komunikāciju dēļ šis darbs ievilkās pat divu gadu garumā, uzsvēra mērs. Valmierieši izturējuši un tagad to jau ir sekmīgi aizmirsuši. Tāpēc aizmirstas tiks arī šīs neērtības. Svarīgākais, lai uzlabojas ceļu kvalitāte, un tam te ir jābūt.

Šogad valsts autoceļu tīklā Vidzemē par valsts budžeta un ES fondu līdzekļiem kopumā tiks veikti rekonstrukcijas un segumu atjaunošanas darbi 127 km valsts galveno un reģionālo autoceļu par 76 miljoniem eiro, kā arī virsmas apstrādes darbi reģionālajos autoceļos 45 km kopgarumā par 2,4 miljoniem eiro.

Lielākie būvobjekti ir paredzēti a/c A3 Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža (Valka) posmos 48.-60. km un 32.-36. km. Plānots arī uzsākt nākamā plānošanas perioda potenciālos projektus uz a/c A1 Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) posmā 81.-87. km un a/c A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža (Veclaicene) abās brauktuvēs posmā 15.-25. km. Daļa no šogad par ES fondu līdzekļiem iesāktajiem darbiem tiks pabeigta tikai nākamgad.

Aicinām autovadītājus ar izpratni izturēties pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievērot satiksmes organizācijas kārtību ceļu būvobjektos un īslaicīgajās ceļu remonta vietās, kā arī rēķināties ar iespējamo papildu braukšanas laiku!

Plašāka informācija par satiksmes ierobežojumiem valsts autoceļu tīklā www.lvceli.lv,twitter.com/LVceli un Facebook lapā, kā arī pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.