Šorīt uz valsts autoceļiem strādāja vairāk kā 30 ziemas tehnikas vienības

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus valsts autoceļu tīklā, šorīt no plkst. 6.00 līdz plkst. 10.30 strādāja 34 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ziemas tehnikas vienības.

Visvairāk autoceļi ir kaisīti Rēzeknes, Liepājas, Talsu un Jelgavas apkārtnē.

Starpsezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Īpaši strauji apledojums var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem. Tieši tilti un pārvadi bija šorīt apledojuši Jelgavas apkārtnē.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem aicinām autovadītājus informēt VAS Latvijas Valsts ceļi pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555. Visa informācija tiek operatīvi nodota autoceļu uzturētājiem, kas veic nepieciešamos darbus braukšanas apstākļu uzlabošanai.