Autobraucēju ievērībai: no rīta autoceļi var apledot; lietavu dēļ pasliktinās grants ceļu stāvoklis

Naktī vietām gaisa temperatūra svārstījās ap nulli, tāpēc šorīt uz autoceļiem var veidoties apledojums. Īpaši tas attiecas uz ceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem. Turklāt slapjā sniega un lietus dēļ autoceļi ir slapji, veidojas peļķes, uz autoceļiem var būt arī slapjas lapas. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci!

Ņemot vērā to, ka gandrīz visā valsts teritorijā ilgstoši līst lietus, daudzviet pasliktinās grants autoceļu stāvoklis. Pārmitrināti grants autoceļi zaudē savu nestspēju, pastiprināti veidojas bedres, ceļi var kļūt grūti izbraucami, iestājas rudens šķīdonis. Nepieciešamības gadījumā šķīdoņa laikā uz grants autoceļiem tiek ieviesti masas ierobežojumi – tiek liegta kustība transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem aicinām autovadītājus informēt VAS Latvijas Valsts ceļi pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

Valstī daudzviet vēl turpinās ceļu remontdarbi. Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) posmā pie tilta pār Mazo Juglu Salaspils novadā dēļ remontdarbiem satiksme tiek organizēta pa vienu ceļa joslu un ir palēnināta, īpaši virzienā uz Saulkalni. Iesakām izmantot citus maršrutus.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz galvenajiem autoceļiem:

  • uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne)  ir četri reversīvas satiksmes posmi, no kuriem divos laikā no 18:00 līdz 22:00 satiksmi nosaka regulētāji; no autoceļa Ulbroka–Ogre (P5) krustojumā ar Rīgas apvedceļu nogriezties uz apvedceļu ir liegts;
  • uz Liepājas šosejas (A9) pie Saldus ir četri luksoforu posmi un viens luksoforu pāris pie Paksītes caurtekas pie Zirņiem;
  • uz Klaipēdas šosejas no Rucavas līdz Lietuvas robežai (A11), kur ir pieci luksoforu posmi;
  • no Rēzeknes līdz Ludzai (A12), kur ir četri luksoforu posmi

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz reģionālajiem autoceļiem:

  • no Bašķiem līdz Preiļiem (P62) ar astoņiem luksoforu posmiem;
  • pie Cēsīm abpus Priekuļiem (P30), kur ir pieci luksoforu posmi;
  • no Krapes līdz Madlienai (P32), kur ir pieci luksoforu posmi;
  • no Cēsīm līdz Vidzemes šosejai (P20) ar trim luksoforu posmiem; satiksme pie pārvada pār Vidzemes šoseju (A2) ir novirzīta pa pārvada nobrauktuvēm.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, gan zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.