Papildu 75 miljonu finansējuma ietvaros šonedēļ Vidzemē un Latgalē sāk atjaunot segumu vairākos reģionālo autoceļu posmos

Papildu 75 miljonu finansējuma ietvaros šonedēļ Vidzemē un Latgalē sāk atjaunot segumu vairākos reģionālo autoceļu posmos

Vidzemē un Latgalē vairākos reģionālo autoceļu posmos šonedēļ sāk atjaunot segumu un lielākajā daļā no tiem remontdarbi notiks aprīļa beigās piešķirtā papildu 75 miljonu eiro finansējuma ietvaros.

Vidzeme

Sākta asfalta seguma atjaunošana autoceļa Kocēni–Limbaži–Tūja (P11) posmā no Umurgas līdz Limbažiem (32,988.-36,358. km). Jau šonedēļ satiksme vienā posmā tur tiks regulēta ar luksoforiem un noteikts satiksmes ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Asfalta seguma atjaunošanas darbi uzsākti arī autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) posmā no krustojuma ar Vidzemes šoseju (A2) līdz tiltam pār Palsu (6,000.-21,776. km). Šajā posmā šonedēļ ir paredzēti divi ar luksoforiem regulēti posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Lai izbrauktu šo posmu, būs nepieciešamas 40 minūtes.

Būvdarbi uz abiem šiem autoceļu posmiem paredz iesēdumu remontu un dažviet arī profila labošanu ar sekojošu virsmas apstrādi, grants nomaļu uzpildīšanu un horizontālā marķējuma atjaunošanu. Uz autoceļa P11 pie Limbažiem darbus veic SIA Binders par līgumcenu 360 tūkstoši eiro (ar PVN) un tos plānots pabeigt augusta beigās, bet uz autoceļa P27 būvdarbus veic SIA 8 CBR par līgumcenu 998 tūkstoši eiro (ar PVN), un tos plānots pabeigt oktobrī. Būvdarbi abos posmos tiek finansēti no valsts budžeta papildu piešķirto 75 miljonu eiro ietvaros.

No otrdienas 28. jūlija tiek uzsākta seguma atjaunošana uz autoceļa Litene–Alūksne (P43) posmā no Kāršu purva līdz Alūksnei (8,000.-24,345. km). Šonedēļ posmā ir sagaidāms pirmais luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Savukārt trešdien 29. jūlijā plānots uzsākt autoceļa Ainaži–Matīši (P15) seguma atjaunošanas būvdarbus posmā no Staiceles līdz Alojai (29,2.-41,11. km). Jau šonedēļ tur paredzēts viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Seguma atjaunošana šajos posmos arī paredz iesēdumu remontu, ieklāt asfalta izlīdzinošo kārtu un veikt virsmas apstrādi, nomaļu uzpildīšanu un horizontālā marķējuma atjaunošanu. Būvdarbus abos šajos posmos veiks SIA 8 CBR. Līgumcena darbiem autoceļa P43 posmā ir 945 tūkstoši eiro (ar PVN), bet autoceļa P15 posmā – 894 tūkstoši eiro (ar PVN). Šīs izmaksas tiek segtas no valsts budžeta papildu piešķirto 75 miljonu eiro ietvaros. Būvdarbus abos posmos plānots pabeigt septembrī.

Uzsākti autoceļa Ērgļi–Drabeši (P31) seguma atjaunošanas darbi posmā no Ģikšiem līdz Amatai (44,36.-48,60. km). Šonedēļ posmā noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h. Šie būvdarbi paredz veikt šķembu kārtas izbūvi, ūdens novades sistēmas sakārtošanu un dubulto virsmas apstrādi. Vienlaikus līdzīgi darbi paredzēti arī uz autoceļa Cēsis–Raiskums–Auciems (V287) no Gaižēniem līdz Auciemam (5,03.-6,30. km). Būvdarbus abos šajos posmos veic SIA Saldus ceļinieks par kopējo līgumcenu 766 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets. Darbus abos posmos plānots pabeigt oktobrī.

Latgale

Uzsākti seguma atjaunošanas darbi reģionālā autoceļa Rēzekne-Dagda (P55) posmā gar Rāznas ezeru (19,0. – 29,0. km). Būvdarbu ietvaros tiks veikta asfaltbetona iesēdumu labošana, ceļa profila labošana, pieturvietu atjaunošana un virsmas apstrāde. Satiksme būvdarbu zonā ierobežota līdz 50 km/h un to regulē ar luksoforiem. Darbus veic SIA 8 CBR par līgumcenu  926 647 eiro (ar PVN), kas tiek segta no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros. Darbus plānots pabeigt septembra sākumā.

Šonedēļ sāks atjaunot segumu reģionālā autoceļa Ludza-Briģi-Zilupe (P136) posmā no Skriņiem līdz krustojumam ar reģionālo autoceļu Ploski-Zilupe-Šķaune-Ezernieki (P52) (16,43. – 28,12. km). Šajā posmā tiks veikta caurteku un autobusu pieturvietu atjaunošana, izlīdzinošā frēzēšana, asfaltbetona izlīdzinošās kārtas izbūve un virsmas apstrāde. Būvdarbu laikā ātrums tiks ierobežots līdz 50 un 70 km/h un vienā posmā satiksmi regulēs ar luksoforiem. Arī šajā objektā darbus veiks SIA 8 CBR. Būvdarbu līgumcena ir 1 044 030 eiro (ar PVN), kas tiek segta no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros. Darbus plānots pabeigt septembra beigās.