Autobraucēju ievērībai: turpinās remontdarbi uz Tallinas šosejas Saulkrastu apvedceļa un uz Jelgavas šosejas

Darbdienu rītos un vakaros lēnāka satiksme sagaidāma uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa remontdarbu posmā, kas var prasīt nepilnu stundu ceļā, jo tur ir divi luksoforu posmi un trīs citi tiek regulēti ar priekšrocības ceļa zīmēm, kā arī ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Šonedēļ būs slēgta satiksme, izbraucot no Saulkrastiem uz Tallinas šoseju pa ceļu Lilaste–Saulkrasti–Dūči jeb Rīgas ielu (V101), izbraukšana organizēta pa autoceļu Saulkrasti–Ragana (P6).

Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā. Arī šajā ceļa remonta posmā jāplāno papildu laiku, jo sevišķi darbdienu rītos un vakaros ceļā var paiet līdz pat 40 minūtēm.

Uz laiku ir pārtraukti garantijas remontdarbi uz tilta pār Mazo Juglu uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne). Bet uz Rīgas apvedceļa A4 pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm.

Uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk luksoforu posmu – astoņi ir uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098). Šī būvdarbu posma beigās sākas nākamais remontposms līdz Penkulei. Četri luksoforu posmi ir uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) 20 kilometru garā posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām. Abu šo remonta posmu izbraukšanai jārēķinās ar aptuveni stundu.

Valstī turpinās aktīva būvdarbu sezona, būvdarbi notiek uz vairāk nekā 80 ceļu posmiem. Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, kā arī ievērot luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā divi luksoforu posmi un trīs posmi ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jāņem vērā, ka apvedceļa izbraukšanai var būt nepieciešamas 45 minūtes.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme notiek pa brauktuvi Jelgavas virzienā pa vienai joslai katrā virzienā.  Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešams vairāk par pusstundu.
 • Uz Jūrmalas šosejas (A10) satiksme atjaunota pa abām brauktuvēm – trīs joslas Rīgas virzienā un viena plata josla Jūrmalas virzienā. Šonedēļ tiek plānots atvērt satiksmei trīs joslas arī Jūrmalas virzienā.
 • Uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) uz laiku pārtraukts tilta pār Mazo Juglu remonts, savukārt uz pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 50 km/h.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un četri ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada nepilnu stundu.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) astoņi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 20 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Posms prasīs stundu ceļā.
 • Uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem viens luksoforu posms un 70, 50 un 30 km/h.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) no Vidzemes šosejas (A2) līdz Vārniņām divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi trijos posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Mētrienas līdz Lazdonai viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 50 km/h.
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) no Aknīstes 15 km posmā Subates virzienā viens luksoforu posms un vienā satiksme organizēta ar regulētājiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz tiltam pār Kuju viens līdz divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa  Ķekava–Skaistkalne (P89) posmā Baldones novadā līdz diviem luksoforu posmiem un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (P95) posmā no Tērvetes līdz robežai viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, nepilna pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) no pagrieziena uz Valdemārpili (P126) līdz Cīruļiem viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – posms prasa nepilnu pusstundu ceļā.
 • Uz autoceļa Ludza–Briģi–Zilupe (P136) posmā no Zilupes līdz Blaideļiem viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, pusstunda ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs