Liela interese par LVC un Riteņbraucēju apvienības semināriem

Šodien Rīgā notika VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un Latvijas Riteņbraucēju apvienības rīkotais informatīvi – izglītojošais seminārs par drošu un ērtu veloinfrastruktūru “Mums visiem ir pa ceļam!”. Seminārs izraisīja lielu interesi un pulcēja vairāk nekā 50 būvinženierus, projektētājus, būvniekus, pilsētplānotājus un citus profesionāļus.

Fotogrāfs Renārs Koris.

Seminārā Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks sniedza savu skatījumu par velosatiksmes lomu tautsaimniecībā, kā arī stāstīja par jaunākajām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos. Savukārt viens no valsts standarta “Velosatiksme” autoriem, LVC inženieris Aigars Šarpņicks semināra dalībniekus iepazīstināja ar jaunā standarta būtību un prasībām.

Semināra dalībnieki arī piedalījās praktiskajā nodarbībā – izbraucienā pa Rīgas ielām, lai iepazītos un novērtētu velosatiksmes infrastruktūru galvaspilsētā. Izbraukumā redzēto semināra dalībnieki apsprieda ekspertu diskusijā kopā ar projektētājiem Elmāru Daniševski un Viesturu Lauru.

Kā jau zināms, LVC vadībā ir tapis jauns valsts standarts “Velosatiksme”, kurā ir apkopoti pasaules labākās prakses piemēri un vadlīnijas labas velosatiksmes plānošanai un projektēšanai. Standarts ir domāts, lai palīdzētu pasūtītājiem, projektētājiem, pilsētplānotājiem, arhitektiem un satiksmes plānotājiem izstrādāt labus, kvalitatīvus projektus ērtai un drošai velosatiksmei. LVC, pasūtot projektu ceļam vai veloceļam, nosaka prasību ievērot attiecīgo standartu.

Informatīvās kampaņas Mums visiem ir pa ceļam! ietvaros LVC kopā ar riteņbraucējiem un jaunā standarta “Velosatiksme” izstrādātājiem rīko izglītojošus praktiskus seminārus visā Latvijā. To mērķis ir informēt par jaunākajām tendencēm velosatiksmes jomā, iedzīvinot valsts standarta “Velosatiksme” prasības topošajos veloinfrastruktūras projektos.

Semināri un apmācības ir domātas inženieriem, projektētājiem, arhitektiem, būvvalžu darbiniekiem un būvniekiem, komunālo dienestu un pašvaldības policijas darbiniekiem, būvniekiem un ceļu uzturētājiem.

Nākamais seminārs notiks 17. jūnijā Valmierā, Rīgas ielā 65 a.