Fotoreportāža: naktī uz piektdienu pāri Jūrmalas šosejai tika montēta gājēju un velosipēdistu tilta laiduma konstrukcija

Naktī uz piektdienu, 10. jūniju, pāri Jūrmalas šosejai pie Babītes notika gājēju un velosipēdistu tilta laiduma konstrukcijas montāžas darbi. To laikā uz 10 minūtēm tika slēgta satiksme.

Fotogrāfs Renārs Koris.

Pēc VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pasūtījuma gājējiem un velosipēdistiem šogad tiks izbūvēts tilts pāri Jūrmalas šosejai (a/c Rīga – Ventspils (A10)). Tas savienos divas apdzīvotas vietas Pierīgā ‒ Babīti un Priežciemu. Jaunais tilts ļaus satiksmes dalībniekiem ērti un droši pārvietoties pāri vairāku joslu autoceļam. Šajā posmā satiksmes intensitāte ir 40 000 automašīnu diennaktī.

Pāri Ventspils šosejai (A10) Babītes pagasta teritorijā (14,82. km, pirms nobrauktuvēm uz Rīgas apvedceļu A5)  uzceltā tilta garums būs 78.24 metri un platums 3.62 metri. Tā laiduma konstrukciju veido trīslaiduma tērauda kopne, kas ir balstīta ar tērauda vanšu palīdzību. Tilts balstās uz 18 balstiem, tā pamatus veido 52 urbpāļi. Gājēju tilta vantis būs veidotas no tērauda stieņiem, tilta margu konstrukcijās paredzēts apgaismojums. Uz abām pusēm no gājēju tilta tiks izbūvētas dzelzsbetona rampas, bet autoceļa sadalošajās joslās ‒ 50 metrus uz katru pusi ‒ tiks izbūvēts žogs. Darbu plānots pabeigt līdz augustam.

Būvdarbus veic pilnsabiedrība “LNK Industries Group”, būvuzraudzību – akciju sabiedrība ”Ceļu inženieri”, būvprojekta autors ir SIA “Projekts 3”. Tilta būvdarbu līgumcena ir 1 059 959.99 eiro (ar PVN).