Latgalē grants ceļus pārklāj ar melno bitumena segumu

Visā Latvijā aktīvi noris ceļu būvdarbu sezona. Līdztekus rekonstrukcijas un virsmas nomaiņu remontdarbiem va/s „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veic ceļu ikdienas uzturēšanas darbus.

Par LAU faktisko līdzekļu ekonomiju pret plānoto paredzēts uzlabot braukšanas apstākļus uz grants seguma autoceļiem. Kopumā visā valsts teritorijā tiks uzlaboti gandrīz 200 km vietējo autoceļu par 6,5 miljoniem eiro. No tiem Latgales reģionā – 110 km par gandrīz četriem miljoniem eiro. Virsmas darbu apstrādes pasūtītājs ir va/s „Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Lai iepazītos ar būvdarbiem uz Latgales reģionālajiem un vietējiem ceļiem, satiksmes ministrs Anrijs Matīss kopā ar LVC un LAU vadību apmeklēja šo reģionu, kur vēroja tai skaitā melnā seguma uzklāšanu uz grants autoceļa V754 Līvāni – Gavertiene – Steķi.

Veicot šajos autoceļos dubulto virsmas apstrādi, grants seguma ceļa posms iegūst asfaltam līdzīgu segumu, kas nodrošina komfortablākus braukšanas apstākļus, kā arī tiek novērsta ceļa putēšana. Šāda seguma noturība ir vidēji pieci līdz desmit gadi, pēc tam virsmas apstrāde ir jāatkārto. Šo tehnoloģiju izmanto uz autoceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti.

Pirms dubultās virsmas uzklāšanas grants segums tiek atbilstoši sagatavots – tas tiek nogreiderēts, ja nepieciešams, pieved papildu materiālu, novērš iesēdumus un citus seguma defektus.

Fotoreportāža pieejama šeit.