Karstajā laikā autovadītājus aicinām informēt par izsvīdumiem uz ceļiem

Ņemot vērā to, ka vairākas dienas pieturas augsta gaisa temperatūra, kas vietām pārsniedz +30 grādus, atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem var veidoties svīduma vietas un ceļš var būt slidens.

Pie ilgstoši augstas gaisa temperatūras uzkarst arī autoceļu segums. Uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz  +50 grādus, melnā seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust.

Lai uzlabotu seguma virsmas saķeri un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smilti vai sīkām šķembām.

Aicinām autovadītājus informēt VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru par svīduma vietām uz valsts autoceļiem, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Šī informācija tiks operatīvi nodota ceļu uzturētājiem.

Saskaņā ar VAS Latvijas autoceļu uzturētājs informāciju, šodien ir veikta ceļa apstrāde uz autoceļa Eleja-Vilce (P103), kur izsvīdumi ir vērojami diezgan lielā apjomā.

Lielākās izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī, tajos ir bedres, kuras tiek labotas ar bitumena emulsiju. Ņemot vērā laika prognozi, tuvākajās divās dienās vēl ir iespējami izvīdumi uz melnā seguma autoceļiem.