Jūnija Autoceļu Avīzē viss par satiksmes drošību

Autoceļu Avīzes jūnija numurā lasiet visu par drošību uz autoceļiem – gan par ceļu infrastruktūru, gan par autovadītāju uzvedību un citiem faktoriem.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” šogad ir ieplānojusi vairākus būtiskus satiksmes drošības uzlabojumus, rekonstruējot atsevišķus ceļu posmus, kā arī speciālās programmas ietvaros. Piemēram, uz Tīnūžu – Kokneses šosejas 20 kilometru garumā tiks veidotas ribjoslas, bet uz Via Baltica īpaši aprīkos drošības saliņas.

Arī Valsts policija un VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) strādā pie drošības apstākļu uzlabošanas – plānots, ka pieaugs fotoradaru skaits, parādīsies netrafaretās ceļu policijas automašīnas, tiks veidotas sociālās kampaņas.

Avīzē var uzzināt par Valsts policijas pētījumu par smago avāriju biežākajiem cēloņiem, riska grupām un faktoriem. Intervijā ar satiksmes psihologu Ivars Austers ir analīze par to, kas parasti notiek vidēja autobraucēja galvā un kā tas ietekmē viņa braukšanas stilu.

Autoceļu Avīze tiek izdota reizi mēnesī un bezmaksas pieejama Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļās, Elvi veikalu tīklā un DUS Lukoil, Virši-A un Astarte Nafta visā Latvijā. Avīzi izdod VAS Latvijas Valsts ceļi sadarbībā ar LAU, CSDD, biedrību „Latvijas ceļu būvētājs” un Transportbūvju inženieru asociāciju.