Jelgavas un Ozolnieku novados atjaunos segumu trīs reģionālo ceļu posmos

Zemgalē sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi vēl trīs valsts reģionālo autoceļu posmos. Darbi notiek papildu 75 miljonu eiro finansējuma programmas ietvaros.

Uz autoceļa Jelgava–Staļģene Code (P94) tie notiek posmā no krustojuma ar autoceļu Blukas–Emburga (V28) līdz Ceļmalniekiem (17,3.-21,7. km) Ozolnieku novadā. Šonedēļ posmā ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, vēlāk arī ar luksoforiem regulēti posmi. Šie būvdarbi būtībā ir pārbūve, jo posmā, kur tas nepieciešams, tiks nomainīts salturīgais slānis, izbūvētas divas šķembu kārtas, ko pārklās ar divām kārtām asfalta. Atjaunos autobusu pieturvietas.

Uz autoceļa Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (Žagare) (P95) būvdarbi sākas posmā no Jelgavas līdz Zaļenieku pagasta robežai (5,69.-12,31. km). Bet uz autoceļa Dobele–Bauska (P103) seguma atjaunošana notiek posmā no Elejas līdz Sesavai (40,02.-48,90. km) Jelgavas novadā. Šonedēļ abu šo ceļu posmos noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Remonta darbi uz abiem ceļiem paredz iesēdumu likvidēšanu un profila labošanu, ko nosegs ar virsmas apstrādi.

Būvdarbus uz minētajiem autoceļiem veic SIA Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE. Līgumcena par darbiem uz ceļa P94 ir 1,325 miljoni eiro (ar PVN), un saskaņā ar līgumu darbiem tur jābūt pabeigtiem līdz gada beigām. Par darbiem uz ceļa P95 līgumcena ir 759 tūkstoši eiro (ar PVN), bet par darbiem uz ceļa P103 – 968 tūkstoši eiro (ar PVN). Uz šiem abiem ceļiem būvdarbus plānots pabeigt oktobrī.