Jaunpilī atklās valsts ceļu tīklā pirmo kokbetona konstrukcijas tiltu

Lāčplēša dienā, 11. novembrī plkst.12.00 Jaunpilī, pie Jaunpils pils svinīgi tiks atklāts jaunizbūvētais tilts pār Bikstupi. Tilts atrodas vietējā autoceļa Annenieki-Jaunpils (V1457) 7,51. kilometrā.

Tilta būvdarbu ietvaros pilnībā tika nojaukts vecais pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados izbūvētais un savu laiku nokalpojušais betona tilts. Darbu laikā satiksme tika novirzīta pa apbraucamo ceļu. Ir izbūvēti jauni krasta balsti, pāļi, līmētas koka sijas un dzelzsbetona plātne. Valsts autoceļu tīklā tas ir pirmais kokbetona konstrukcijas tilts. Tagad tilts ir nedaudz platāks un garāks, ērtāks gājējiem un satiksmei. Tilta vienā pusē izbūvēta gājēju ietve. Tiltam ir koka drošības barjeras un pieejās uzstādīti akmens stabi ar norobežojošām metāla ķēdēm. Būvdarbi tika uzsākti šī gada maijā. Tos veica SIA Rīgas tilti par līgumcenu 634 344 EUR (ar PVN).

Svinīgajā tilta atklāšanā piedalīsies VAS Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, SIA Rīgas tilti valdes priekšsēdētājs Albins Jasaitis un Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere. Lāčplēša dienas vakarā, plkst. 18.00 pāri jaunajam tiltam notiks arī svētku gājiens, ko rīko pašvaldība.

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties pasākumā. Nepieciešamības gadījumā no Rīgas uz Jaunpili un atpakaļ tiks nodrošināts transports. Vairāk informācijas un pieteikšanās: ieva.niedra@lvceli.lv; 67028161