Igaunija no 2018. gada ievieš maksu par ceļu lietošanu

Sākot ar 2018. gada 1. janvāri, Igaunija līdzīgi kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis, tajā skaitā Latvija, ieviesīs maksu par ceļu lietošanu. Maksa nebūs atkarīga no nobraukto kilometru skaita, bet tiks iekasēta par laiku, ļaujot braucējiem valsts ceļu tīklu izmantot noteiktā laika periodā.

Ceļu maksas apjoms būs atkarīgs no kopējā kravas automašīnas (N2 un N3 kategorijas) un piekabes svara, asu skaita un transportlīdzekļa emisijas klases. Maksa tiks piemērota kravas automašīnām, kas reģistrētas gan Igaunijā, gan ārzemēs.

Maksājums par ceļu lietošanu būs jāveic pirms ceļu izmantošanas, un to varēs veikt 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Tiesības izmantot ceļus būs spēkā pēc maksājuma veikšanas. Sākot ar 2017. gada 20. decembri, ceļu maksu varēs samaksāt mājaslapā www.roadtoll.ee/eng.

Ja ceļu maksa netiks samaksāta, uzraudzības iestādei būs tiesības uzlikt naudas sodu gan šoferim, gan kravas automašīnas īpašniekam. Uzraudzības iestādei būs tiesības arī aizliegt šoferim turpināt ceļu ar attiecīgo kravas automašīnu. Šoferis nedrīkstēs turpināt braukt, kamēr par kravas automašīnu netiks samaksāta ceļu maksa.

Sīkāku informāciju var meklēt mājaslapā www.roadtoll.ee/eng  vai sazināties pa e-pastu: teetasu@mnt.ee.