Autovadītāju ievērībai: 47 valsts ceļu posmos turpinās būvdarbi; starp Ventspili un Kuldīgu jau deviņi pagaidu luksofori

Visā valsts teritorijā turpinās būvdarbi, patlaban tie notiek 47 valsts autoceļu posmos.

Plašākie satiksmes ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem Kurzemē un Zemgalē. Deviņi luksoforu posmi no Ventspils Kuldīgas virzienā (P108) prasa vairāk nekā stundu ceļā. Jāņem vērā, ka paralēlajā ceļā starp Pilteni un Zlēkām ir autotransporta masas ierobežojums 10 t. Arī no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) septiņos posmos satiksme tiek regulēta ar luksoforiem, un, lai tos izbrauktu, nepieciešama nepilna stunda.

Turpinās būvdarbi arī uz Jūrmalas šosejas (A10) un uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei. Rīta un vakara stundās satiksme tur var būt palēnināta, aicinām ieplānot papildu laiku ceļam.

Lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā ārpus Pierīgas patlaban ir šādi:

Vidzemē

  • Uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi pusotrā kilometrā prasa gandrīz pusstundu ceļā.
  • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram arī trīs luksoforu posmi un pusstunda ceļā.
  • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme četros līdz sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, un lai tos izbrauktu, nepieciešams vairāk par pusstundu.

Latgalē 

  • Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei viens luksoforu posms un ceļā paies nepilna pusstunda, satiksmi organizēs regulētāji.

Zemgalē   

  • No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme septiņos posmos tiek regulēta ar luksoforiem. Remontposma izbraukšanai nepieciešama nepilna stunda.

Kurzemē 

  • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām deviņi luksoforu posmi un vairāk nekā stunda būvdarbu posma izbraukšanai.
  • Uz autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei četri luksoforu posmi, kas prasa pusstundu ceļā.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs