Uz Ventspils šosejas pie Lielupes tilta atjaunos ceļu meteostaciju, darbu laikā jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem

No 30. augusta līdz 3. septembrim uz Ventspils šosejas (A10) pirms Lielupes tilta pie Slokas (36,5. km) darba laikā no plkst. 8.00 līdz 17.00 īslaicīgi satiksmei slēgs vienu braukšanas joslu ceļa stāvokļa monitoringa punkta atjaunošanas laikā.

Satiksme būvdarbu zonā tiks organizēta ar priekšrocības zīmēm, atļautais braukšanas ātrums tiks samazināts līdz 50 km/h, platuma ierobežojums 3 metri. Aicinām autovadītājus sekot līdzi ceļazīmēm un nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu!

Lai nodrošinātu ceļu stāvokļa novērošanu uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, visā Latvijā ir uzstādītas 70 ceļu meteostacijas jeb monitoringa punkti ar specializētām ceļu meteoroloģiskajām iekārtām un videonovērošanas aprīkojumu.

Monitoringa punktu datus izmanto ceļu uzturētājs, lai uzraudzītu ceļu stāvokli, īpaši svarīgi tas ir ziemas apstākļos. Informācija no ceļu meteostacijas ļauj operatīvāk reaģēt uz iespējami bīstamu situāciju rašanos uz autoceļiem un ziemas ikdienas uzturēšanas darbos veiksmīgāk plānot kaisāmā materiāla un tehnikas pielietojumu.

Dati no ceļa stāvokļa monitoringa punktiem ikvienam ir pieejami arī kartē VSIA Latvijas valsts ceļi mājaslapā https://lvceli.lv/#_buvobjekti_ierobezojumi (kartē nospiest uz videokameras piktogrammas).  

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa