Samazinās šķīdoņa posmu skaits; nedēļas laikā nogreiderēti vairāk nekā 2,5 tūkstoši km valsts grants ceļu 

Nedēļas laikā šķīdoņa skarto autoceļu posmu skaits valsts ceļu tīklā samazinājies par 167 posmiem. Patlaban masas ierobežojumi  ieviesti kopumā 655 posmos. Visvairāk to ir Vidzemes reģionā – 204, bet vismazāk Rīgas reģionā  – 66.

No 20. līdz 27. martam ir nogreiderēti 2594 km valsts ceļu ar grants segumu, līdz ar to kopš 1. martā nogreiderēti jau vairāk nekā 14 tūkstoši km valsts ceļu ar grants segumu, kas izmaksāja 500 tūkst. eiro (ar PVN). Šos darbus var veikt tikai tad, kad grants ceļi ir atguvuši nestspēju, pretējā gadījumā nestspēju zaudējušais ceļš tiks vēl vairāk bojāts. 

Vēl joprojām vietām naktīs gaisa temperatūra mēdz pazemināties zem nulles, autoceļi ar grants segumu atkūst lēni, īpaši ēnainos posmos meža apvidū. LVC speciālisti visā valsts teritorijā seko līdzi ceļu stāvoklim un, tiklīdz to nestspēja atjaunojas, tiek veikti uzturēšanas darbi.

No 20. līdz 27. martam  visvairāk nogreiderēts Alūksnes un Smiltenes apkārtnē – 437 km, Gulbenes un Madonas – 343 km, Cēsu – 309 km, Valmieras – 165 km, Limbažu – 158 km, Preiļu un Dagdas – 148 km, Aizkraukles – 135 km, Bauskas – 132 km, Dobeles un Tukuma – 116 km, Daugavpils – 106 km, Rēzeknes – 105 km, Balvu un Ludzas – 84 km, Ogres – 71 km, Talsu un Ventspils – 64, Jēkabpils – 60 km, Jelgavas – 53 km, Liepājas – 52 km, Kuldīgas un Saldus – 51 km un Rīgas – 8 km. Valsts ceļu tīkla uzturēšanas teritoriju karte pieejama ŠEIT

Atkusnī uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens un uz grants autoceļiem iestājas šķīdonis, jo pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos autoceļus, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Patlaban vismazāk posmu ar masas ierobežojumiem ir Rīgas reģionā – 66 un Zemgalē – 71 posms, Kurzemē ierobežojumi noteikti 116 posmos, Vidzemē 204,  Latgalē – 198 posmos. Karte ar nestspēju zaudējušajiem posmiem ŠEIT

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Vairāk informācijas par šķīdoni uz grants ceļiem ŠEIT .

Ja kāds ceļa posms ir zaudējis nestspēju, aicinām par to informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC), zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa