Atklāts pārbūvētais autoceļa Jaunkalsnava–Lubāna posms, no Ļaudonas uz novada centru Madonu tagad var nokļūt pa asfaltētu ceļu 

Pirmdien, 29. augustā, svinīgi atklāts pārbūvētais reģionālā autoceļa Jaunkalsnava–Lubāna (P82) posms no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) (13,2.–23,8. km). Tagad no Ļaudonas uz novada centru Madonu var aizbraukt pa asfaltētu ceļu.

Atklāšanā piedalījās VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, AS A.C.B. grupas operatīvais vadītājs Armands Sviķis, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs.

Atklāšanas pasākuma fotoreportāža. Fotogrāfs Renārs Koris.

 “Tik daudz priecīgu cilvēku kā šeit es sen neesmu redzējis, un tas ir milzīgs gandarījums, jo to darbu, ko šeit var ļoti labi redzēt, mēs nedarām priekš sevis. Mēs to darām priekš iedzīvotājiem,” atklāšanā teica LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.  “Manuprāt, tas ir arī labs apliecinājums tam, ka konstruktīvs darbs un plānu atlase agri vai vēlu noved pie rezultāta. LVC pagājušajā gadā izstrādāja jaunu programmu, kas paredz katru Latvijas pagasta centru savienot ar ceļu ar melno segumu. Ļaudona bija pēdējais pagasta centrs Madonas novadā, kas nebija savienots ar ceļu ar melno segumu. Esmu pārliecināts, ka ceļš labi kalpos. Liels paldies par rezultātu visiem, kas ir pielikuši roku,” teica M. Lazdovskis

Būvnieka pārstāvis, AS A.C.B. grupas operatīvais vadītājs Armands Sviķis atzina, ka klātesošo iedzīvotāju prieks par paveikto ir labākais novērtējums būvnieku darbam. “Šajā posmā ir ieklāti vairāki desmiti tonnu asfalta, atsevišķos posmos ir veikta pārbūve, atsevišķās vietās virsmas apstrāde, pārbūvēts liels skaits caurteku un veikti citi darbi. Šis ceļš tika uzbūvēts tajā laikā, kad izmaksu pieaugums bija ļoti liels un lēmums turpināt darbus bija smags. Pateicoties sadarbībai ar LVC, varējām pabeigt šo ceļa posmu. Man ir liels prieks, ka rezultāts ir sanācis baudāms un patīkams,” teica A. Sviķis.

 “Ir grūti atrast projektu, kas iedod vēl lielāku pievienoto vērtību teritorijai, kā šis ceļš iedeva Ļaudonai un tās iedzīvotājiem. Paldies visiem, kas atbalstīja un pieņēma attiecīgos lēmumus, jo ceļš ir ļoti kvalitatīvs, vizuāli skaists un ainavisks,” pauda Madonas domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.

Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs pauda prieku par paveikto un piebilda: “Ja Ļaudona plauka un pastāvēja līdz šim bez šī ceļa, tad šis būs pienesums Ļaudonas attīstībai. Apsveicu visus ar šo brīnišķīgo notikumu!”

8,2 kilometrus garajā posmā no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu P62 (15,60.–23,80. km), kas iepriekš bija ar grants segumu, ir veikta ceļa segas pārbūve un ieklāts asfaltbetona segums. Būvdarbu ietvaros uzlabota ceļa ūdens atvades sistēmas – tīrīti un rakti grāvji, pārbūvētas caurtekas. Atjaunots arī tilts pār Kujas upi, veikta autobusu pieturvietu pārbūve un visas pieturas aprīkotas ar soliņiem un atkritumu urnām.

Autoceļa P82 Ļaudonas posmā atjaunots asfaltbetona segums ar virsmas apstrādes tehnoloģiju kopumā ap 2 km garumā (13,21.–14,06. km un 14,38.–15,60. km), pirms tam uzlabojot ūdens atvadi no ceļa, veicot iesēdumu remontu un ceļa profila labošanu ar karsto asfaltbetonu. Pārbūvēta arī Tocītes upes caurteka (15,30. km).

Pārbūves posmā būvdarbus sāka 2021. gadā, un pēc tehnoloģiskā pārtraukuma tie turpinājās  šā gada pavasarī. Darbus visos posmos veica AS A.C.B parlīgumcenu: pārbūves posmā – 3 599 126 eiro (ar PVN), seguma atjaunošanas posmos – 166 408 eiro (ar PVN). Būvdarbi finansēti no 2021. gada valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. Būvuzraudzību veica AS Ceļuprojekts, projekta autors pārbūves posmam ir SIA Projekts EAE.