Autovadītāju ievērībai: valsts centrālajā daļā un vietām Kurzemē apledojuma dēļ ir apgrūtināta braukšana, strādā ziemas tehnika

Šorīt valsts centrālajā daļā un vietām Kurzemē izveidojies apledojums, kas apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus tīra, un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 33 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 

Rīgas apvedceļš (A5), posmā Salaspils – Babīte;

Bauskas šoseja (A7), posmā Rīga – Iecava;

Jelgavas šoseja (A8), posmā Rīga – Jelgava;

Liepājas šoseja (A9), posmā Rīga – Kalnciems un posmā Apšupes krustojums – Saldus;

Ventspils šoseja (A10) visā posmā.

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Dobeles, Kuldīgas, Liepājas, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē.

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un

Komunikācijas daļa