Uzsāk valsts autoceļu bedrīšu remontu

Ir iestājušies ceļu remontdarbiem piemērotie laikapstākļi, tādēļ tiek uzsākta bojāto asfaltbetona segumu labošana, jeb tā saucamais „bedrīšu remonts”. Remontdarbi vienlaicīgi notiks visos reģionos un tos veiks 99 remontbrigādes.

Bedrīšu remonts ir ikgadējs steidzams mērs stipri nolietoto asfaltēto ceļu  sakārtošanai  pēc ziemas, tādējādi nodrošinot šo ceļu turpmāku lietošanu. Darbu pamattehnoloģija ir bedrīšu aizpildīšana ar šķembām un bitumena emulsiju, kas ir universāla un īpaši piemērota ceļu segumiem ar augstu bojājumu pakāpi.

Līdzīgi kā ziemā, arī vasarā ceļu uzturēšanas darbus veic prioritārā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās ir noteiktas pēc autoceļu sociālekonomiskās nozīmes un transporta plūsmas izvērtēšanas. Tas nozīmē, ka vispirms tiks sakārtoti svarīgāko maršrutu autoceļi.

Asfaltēto ceļu segumu bojājumi A uzturēšanas klases autoceļos tiks saremontēti līdz 1. jūnijam, līdz 15. jūnijam – B  uzturēšanas klases ceļos un līdz 1. jūlijam – C un D uzturēšanas klases ceļos.

Remontdarbu zonās ir noteikti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi – darbu laikā to norises vietā lokāli sašaurina brauktuvi un ierobežo braukšanas ātrumu. Arī pēc darbu beigām, līdz iestrādātais materiāls iegūst nepieciešamās īpašības drošai satiksmei, remontposmā var tikt saglabāts maksimālā ātruma ierobežojums 50 – 70 km/h uz periodu līdz 3 diennaktīm.

Aicinām autovadītājus būt  uzmanīgiem un ievērot īslaicīgos satiksmes ierobežojumus remontdarbu vietās, jo uz ceļa strādā cilvēki. Tāpat aicinām ziņot par satiksmes problēmsituācijām  uz valsts autoceļiem pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī twitter.com/LVceli.