Uzmanību – uz ceļa bērni! Pierīgā arī jārēķinās ar intensīvāku satiksmi un papildu laiku ceļā

Pirmajā mācību gada dienā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem apdzīvotās vietās un to tuvumā – uz ielām un ceļiem būs daudz bērnu! Pierīgā jārēķinās ar intensīvāku satiksmi no rīta, tāpēc savlaicīgi jādodas ceļā, ieplānojot tam papildu laiku. Atgādinām, ka uz Vidzemes, Jelgavas, Bauskas un Ventspils šosejām Pierīgā notiek ceļa remontdarbi.

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu autovadītājiem ir jārēķinās, ka satiksmes intensitāte apdzīvoto vietu tuvumā palielināsies, tāpēc jābūt īpaši piesardzīgiem un jārēķinās, ka ceļš tagad var aizņemt ilgāku laiku, nekā vasarā.

Jāņem vērā, ka pa ielām pārvietosies vairāk gājēju, tai skaitā bērnu un jauniešu, kas dodas uz skolu un mājup kājām, ar velosipēdiem vai elektroskrejriteņiem. Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem pirmajās mācību gada dienās, kad ierastā satiksmes un gājēju plūsma mainās. Aicinām strikti ievērot ātruma ierobežojumus un samazināt braukšanas ātrumu izglītības iestāžu (skolu, bērnudārzu u.c.) tuvumā, būt uzmanīgiem pie gājēju pārejām un luksoforiem, rēķinoties ar mazāk aizsargātiem satiksmes dalībniekiem.

Septembrī atsāk kursēt skolēnu autobusi un autovadītājiem jābūt gataviem samazināt braukšanas ātrumu arī ārpus apdzīvotām vietām skolu un autobusu pieturvietu tuvumā. Jārēķinās, ka pa ceļa malu vai pāri ceļam var iet bērni, aicinām pievērst uzmanību un ievērot informatīvās ceļa zīmes, kas brīdina par to.

Aicinām vecākus pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes drošības jautājumus, kā arī par nokļūšanu uz skolu un atpakaļ uz mājām!

Uz valsts autoceļiem visā Latvijā būvdarbi turpinās vairāk nekā 50 objektos. Aicinām plānot papildu laiku ceļā, ja maršrutā jāšķērso kāds no remontposmiem. Plašāka informācija par braukšanas apstākļiem un satiksmes ierobežojumiem valsts ceļu tīklā ir pieejama VSIA  Latvijas Valsts ceļi mājaslapā https://lvceli.lv/.