Uz valsts autoceļu nomalēm nopļauta zāle

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ir pabeidzis zāles pļaušanas darbus uz A un B uzturēšanas klases valsts autoceļu nomalēm.

Visā valsts teritorijā VAS Latvijas autoceļu uzturētājs veica zāles pļaušanas darbus uz valsts autoceļu nodalījumu joslām, lai uzlabotu autovadītājiem ceļa un tam pieguļošo teritoriju pārredzamību.

Atsevišķos posmos pļaušanas darbi turpinās arī šodien, un pēc svētkiem tos plānots turpināt uz mazākas nozīmes autoceļiem. Zāles pļaušanas darbi veikti 150,6 hektāru apjomā ceļa nodalījuma un sadalošajās joslās, bet mehanizētā zāles pļaušana – vairāk nekā 18 tūkstošu pārgājiena kilometru apmērā.

Ņemot vērā, ka metereologi prognozē siltas svētku brīvdienās, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs atgādina, ka ilgstoši augsta gaisa temperatūra uzkarsē arī autoceļu segumu. Līdz ar to atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem svētku dienās var veidoties svīduma vietas un ceļš var būt slidens.

Ceļu segumam uzkarstot vairāk par +50 grādiem, melnā seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un tas sāk kust, tāpēc īpaši karstās un saulainās dienās VAS Latvijas autoceļu uzturētājs aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs apstrādā svīdumu vietas, tās vienmērīgi nokaisot ar smilti vai sīkām šķembām, tādējādi uzlabojot transporta riteņu un asfalta seguma virsmas saķeri. Ja nepieciešams, konkrētā ceļa posma uzturēšanas darbi tiek veikti atkārtoti.

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs aicina par svīduma vietām uz valsts autoceļiem informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8 000 km autoceļu ir ar melno segumu, un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.