Uz Liepājas šosejas aiz Skrundas noņemts ātruma ierobežojums

No šodienas, 3. augusta, noņemts satiksmes ierobežojums 70 km/h uz valsts galvenā autoceļa Rīga(Skulte)–Liepāja (A9) posmā no Skrundas līdz Rudbāržiem  (132,70.-135,79. km). Tur tika saglabāts ātruma ierobežojums pēc ceļu remontdarbu beigām līdz brīdim, kad uzlabosies saķere. VAS Latvijas Valsts ceļi atjaunotajā trīs kilometru posmā veica saķeres mērījumus, un tie atbilst normai.

Pēc autoceļa seguma atjaunošanas reizēm pat mēnesi vai ilgāk saglabājas ātruma ierobežojums 70 km/h. Tas tādēļ, ka pēc ceļa seguma virskārtas izbūves to klāj bitumena plēvīte, un tā var būt slidena. Tādēļ ir nepieciešams laiks, lai ar automašīnu riepām šo plēvīti nodeldētu.

Tādēļ šajos posmos nosaka ātruma ierobežojumu 50 km/h vai 70 km/h. Uz šādiem ceļiem vēlams arī palielināt distanci starp automašīnām.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka uz Liepājas šosejas (A9) joprojām ir trīs remontdarbu posmi:

  • No Anneniekiem līdz Kaķeniekiem – ātruma ierobežojums 70 km/h, šķērsošanas laiks līdz 10 min.;
  • Pie Blīdenes (75,40.-79,30. km) – vienā posmā satiksmi organizē satiksmes regulētāji vai ar luksoforiem, ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, šķērsošanas laiks līdz pusstundai;
  • No Saldus līdz Bukupei – septiņi luksoforu posmi, šķērsošanas laiks pusstunda.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.