Uz grants ceļiem sāk atcelt masas ierobežojumus

Iestājoties sausākam un siltākam laikam, sāk atcelt pavasarī ieviestos masas ierobežojumus uz grants autoceļiem.

Šobrīd pilnībā atcelti īslaicīgie masas ierobežojumi VAS Latvijas Valsts ceļi Aizkraukles, Bauskas, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu un Ventspils nodaļu pārraudzībā esošajos grants autoceļos. Daļēji atcelti ierobežojumi arī Limbažu, Rēzeknes un Tukuma apkārtnē.

Pavasara atkušņa un ilgstošu nokrišņu dēļ masas ierobežojumus uz grants ceļiem ievieš praktiski visā valsts teritorijā – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. No visa Latvijas valsts autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu – 11 075 kilometri, un ikgadējie masas ierobežojumi tiek ieviesti gandrīz uz visiem – uz aptuveni 10 000 kilometru.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.