Trīs mēnešos LVC Ceļu laboratoriju apmeklēja vairāk nekā 700 skolēnu un studentu

Kopš mācību gada sākuma 739 skolēni un studenti no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem apmeklēja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Ceļu laboratoriju Rīgā.

Ceļu laboratorijā uzņēma skolēnu grupas sākot no 6.klases, kas ieradās no Jelgavas, Alūksnes, Tukuma, Ogres, Kuldīgas, Viļāniem, Zilupes, Ventspils novada un Rīgas, kā arī studentus no Latvijas Lauksaimniecības universitātes. Šogad ceļu laboratoriju apmeklēja arī bērni ar īpašām vajadzībām un sociālās korekcijas izglītības iestādēm.

Skolēni laboratorijā apskatījās iekārtas, ar kurām ikdienā tiek veiktas kvalitātes pārbaudes asfaltam, šķembām un citām izejvielām, uzzināja no kā tiek būvēts ceļš un iepazina, kā strādā Ceļu laboratorijas speciālisti. Skolēniem bija iespēja apskatīt un aptaustīt materiālus, no kuriem sastāv asfalts un kas tiek izmantoti ceļu būvniecībā. Tāpat viņi klātienē vēroja, kā laboratorijā testē izurbtos ceļa segas paraugus.

Sākoties jaunajam mācību gadam, (LVC) ik gadu aicina Latvijas vispārizglītojošās skolas pieteikties skolēnu bezmaksas ekskursijām uz Ceļu laboratoriju. Arī šogad tās bija pieprasītas un notika gandrīz katru dienu.

LVC Autoceļu kompetences centra Ceļu laboratorija ir sertificētā iestāde, kura testē ceļu būvmateriālu paraugus un sniedz atzinumus par materiālu un darbu kvalitāti. Laboratorija ir akreditējusi 68 testēšanas metodes.