Tērvetē atjaunots pirms 40 gadiem celtais tilts

Tērvetē uz reģionālā autoceļa Dobele–Bauska (P103) ir atjaunots 51 metru garais tilts pār Tērvetes upīti. Šodien, pulksten 19:00 pār tiltu tiks atklāta kustība abās tā joslās.

Pirms gandrīz 40 gadiem (1978. gadā) celtajam tiltam ir izbūvēta jauna hidroizolācija, margas, barjeras, konusi, atjaunots segums ietvēm un ieklāta jauna asfalta sega. Tilta būvdarbus pēc VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pasūtījuma veica SIA Rīgas tilti, to līgumcena ir 240 tūkst. eiro (ar PVN).

LVC pārziņā ir 971 tilts un ik gadu tiek veikta tiltu tehniskā stāvokļa novērtēšana, nosakot tiltu funkcionēšanas spējas, to atbilstību satiksmes drošības prasībām, galveno konstrukciju bojājumus un defektus, to ietekmi uz būves nestspēju un satiksmes drošību. Nepieciešamības gadījumā uz tiltiem tiek ieviesti satiksmes ierobežojumi, visbiežāk tie ir masas vai citu gabarītu ierobežojumi.

Aktuālā informācija par remontdarbiem valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.