Šorīt uz ceļiem iespējams apledojums

VAS Latvijas Valsts ceļi aicina vadītājus šorīt būt uzmanīgiem, jo saskaņā ar meteorologu prognozēm ir gaidāmi mainīgi laika apstākļi – daudzviet valstī ir lijis, nakts otrajā pusē lietus ir mitējies, bet kļūstot vēsākam ir iespējama apledojuma veidošanās, īpaši uzmanīgiem jābūt, braucot pār tiltiem. Lielākā iespējamība uz apledojuma veidošanos šorīt ir Kurzemē, Zemgalē un Rīgas apkārtnē.

Īpaši piesardzīgiem jābūt tiem autovadītājiem, kas jau ir nomainījuši ziemas riepas – laika apstākļi šorīt ir vairāk raksturīgi agram pavasarim. Ja konstatējat, ka ceļš ir apledojis, svarīgi ir palielināt distanci līdz priekšā esošiem transporta līdzekļiem un būt īpaši modriem.

Aicinām autovadītājus informēt VAS Latvijas valsts ceļi par apgrūtinātajiem braukšanas apstākļiem pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī uzņēmuma kontos sociālajos tīklos Twitter un Facebook. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem, lai nepieciešamības gadījumā tie nodrošinātu ceļu kaisīšanu.

Lai arī LVC un LAU darbinieki regulāri apseko ceļus, tomēr visbiežāk tieši autovadītāji ir tie kas pirmie saskaras ar izmaiņām uz ceļa virsmas, tāpēc ir svarīgi šo informāciju nodot atbildīgajiem dienestiem, kuri nodrošina ceļu uzturēšanu.

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Komunikācijas daļa un

Satiksmes informācijas centrs