Šogad plānotie lielākie valsts autoceļu remontdarbi Kurzemes plānošanas reģionā

Kurzemes plānošanas reģionā šogad darbi noritēs kopumā deviņos valsts autoceļu objektos, tai skaitā tiks pārbūvēts tilts pār Mērsraga kanālu. Būvdarbi visā valstī iecerēti 101 objektā uz valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, tai skaitā uz 42 tiltiem. Visu plānoto valsts autoceļu remontdarbu karte ir publicēta VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā. 

Lielākie plānotie ceļu būvdarbi 2020. gadā Kurzemes plānošanas reģionā

ES fondu līdzfinansējums

Līdz šā gada rudenim tiks pabeigti būvdarbi uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām (3,93.-24,26. km). Vairākos šī ceļa posmos pagājušajā gadā pilnībā nomainīti ceļa segas pamata slāņi, vietām pastiprināti esošie. Asfalta apakškārta ir ieklāta gandrīz pusei no remontposma, bet daļā posma darbi sāksies tikai šogad. Kā arī šogad pilnībā tiks ieklātas ceļa segumā paredzētās divas kārtas asfalta. Šos būvdarbus veic SIA Binders par līgumcenu 13,8 miljoni eiro (ar PVN), no kuriem 85% līdzfinansē ERAF. Projektu izstrādāja SIA Polyroad par līgumcenu 171 175 eiro (ar PVN). Būvdarbus plāno pabeigt līdz rudenim.

Valsts budžeta finansējums

Šogad plānots pabeigt pērn iesāktos pārbūves darbus uz autoceļa Talsi – Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei (1,35.-7,11.km). Darbus veic SIA Saldus ceļinieks par līgumsummu 4,71 milj. eiro.

Šogad iecerēts pārbūvēt autoceļu Kuldīga-Skrunda-Embūte (P166) (2,33.-6,84.km). Pusei posma paredzēt pilna ceļa segas rekonstrukcija, savukārt atlikušajai daļai tiks piemērota reciklēšanas metode, kas paredz izmantot veco asfaltu, kas sajaukts ar jauniem minerālmateriāliem un saistvielām.  Sadarbībā ar pašvaldību tiks izbūvēts arī gājēju un velosipēdistu ceļš.

Vienkāršā virsmas apstrāde vairāk nekā septiņu kilometru garumā tiks veikta uz reģionālā autoceļa Tukums – Kuldīga (P121) (75,49.-82,65.km). Savukārt ceļa segas pārbūves darbi šogad uzsāksies uz valsts galvenā autoceļa Rīga (Skulte) – Liepāja (A9) posmā abpus rotācijas aplim pie Saldus (99,74.-102,92.km).

Diviem vietējās nozīmes grants ceļiem Gaiķi-Kabile (V1298) un uz autoceļa Kuldīga-Basi  (V1290) paredzēta divkārtu virsmas apstrāde. Savukārt autoceļam Aizpute-Ilmāja (V1197) posmā no krustojuma ar autoceļu Stroķi-Vecpils (V1196) līdz krustojumam ar autoceļu Rīga(Skulte)-Liepāja (A9) tiks veikta grants seguma atjaunošana kopumā gandrīz 11 kilometru garumā. Kā arī tiks pārbūvēts, saglabājot nesošās balstu laidumu konstrukcijas, tilts pār Mērsraga kanālu un autoceļa Tukums-Ķesterciems-Mērsrags-Kolka (P131) 44,72.km.