Saeimas deputāti izsakās par finansējumu autoceļiem. Silvija Šimfa

Gada nogalē Saeimā tradicionāli norisinās nākamā gada budžeta apspriešana. LVC vēlējās uzzināt atsevišķu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas, Ilgtspējas attīstības komisijas, Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu un Nacionālās drošības komisijas deputātu viedokli par finansējumu valsts autoceļiem 2016. gada valsts budžeta kontekstā. Uzrunājām 18 deputātus, atbildēja puse, aptverot visas Saeimā pārstāvētās politiskajās partijas. Aicinām iepazīties ar deputātu atbildēm.

Silvija Šimfa, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāte (No Sirds Latvijai)

 Kā jūs vērtējat to, ka ceļi netiek definēti kā valsts budžeta viena no  prioritātēm, neskatoties uz to, ka objektīvi raugoties – ne veselība, ne  izglītība, ne aizsardzība bez sakārtotiem ceļiem nav uzlabojama?

Uzskatu to par līdzšinējo valdību un parlamentu tuvredzību un  nesaimnieciskumu ilgu gadu garumā, kaitējumu valsts attīstībai, par līdzšinējo  Saeimā pārstāvēto valdošo koalīciju partiju valstiskās domāšanas un politiskās  atbildības trūkumu.

 Vai reģionos autoceļu stāvoklis ir problēma?
Tā ir problēma, kas progresējoši ir milzusi visus neatkarības gadus, jo valdības  un Saeimas rīkojušās pretēji loģiskajam saprātam, pašvaldību, dažādu jomu  speciālistu un sabiedrības argumentētam viedoklim

 Vai esat par vai pret Autoceļu fonda atjaunošanu?
 Uzskatu, ka Autoceļu fonda likvidēšana bija maigi izsakoties traģiska kļūda.  Strādājot Latvijas Pašvaldību savienībā, biju ļoti labi informēta par fonda  darbību un ļoti negatīvajām sekām, kas radās, to likvidējot. Latvijas Pašvaldību savienība ļoti aktīvi un argumentēti cīnījās pret to. Bet diemžēl līdzšinējā nacionālā līmeņa vara ir bijusi ļoti pašpietiekama un pašpārliecināta, lai uzklausītu sabiedrību, profesionāļu organizācijas un zinātniekus.

Vai jūsu pārstāvētais politiskais spēks ir parakstījis vienošanos ar biedrību „Latvijas Ceļu būvētājs”? Vai Jūs zināt šīs vienošanās saturu?
Jā, partija „No sirds Latvijai” ir parakstījusi vienošanos. Saturs ir ļoti konkrēts un pasākumi neatliekami realizējami, lai nepieļautu Zolitūdei analogas traģēdijas uz Latvijas tiltiem un ceļiem.

Vai Jūs balsosiet par finansējuma samazinājumu autoceļiem 2016. gada budžetā?
Biju, esmu un būšu kategoriski pret finansējuma samazinājumu ceļiem. Tas ir noziedzīgi – turpināt iznīcināt šīs valsts dzīvības artērijas. Tā ievērojami ierobežojam reģionu izdzīvošanas un attīstības iespējas, iespējas saņemt savlaicīgu neatliekamo medicīnisko palīdzību, ierobežojam un pasliktinām lauku teritoriju iedzīvotāju dzīves kvalitāti, uzņēmējdarbību ārpus lielajām pilsētām. Tas ir nevalstiski, neprofesionāli, tuvredzīgi.
Foto: Saeimas Kanceleja