Saeimas deputāti izsakās par finansējumu autoceļiem. Māris Kučinskis

Gada nogalē Saeimā tradicionāli norisinās nākamā gada budžeta apspriešana. LVC vēlējās uzzināt atsevišķu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas, Ilgtspējas attīstības komisijas, Valsts pārvaldes un pašvaldības lietu un Nacionālās drošības komisijas deputātu viedokli par finansējumu valsts autoceļiem 2016. gada valsts budžeta kontekstā. Uzrunājām 18 deputātus, atbildēja puse, aptverot visas Saeimā pārstāvētās politiskajās partijas. Aicinām iepazīties ar deputātu atbildēm.

Māris Kučinskis, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs (Zaļo un Zemnieku savienība)

Nenoliedzu, ka Latvijas ceļu infrastruktūras stāvoklis ir viens no svarīgiem  priekšnoteikumiem, lai nodrošinātu pieejamību gan darba sasniedzamībai, gan  iedzīvotājiem svarīgu pakalpojumu saņemšanai, kas savukārt ir viena no  galvenajām nepieciešamībām, lai Latvija spētu panāktu straujāku  tautsaimniecības izaugsmi.

Augsti novērtēju VAS „Latvijas valsts ceļi” centienus un rīcību savas nozares  prioritāšu akcentēšanā, tai skaitā vēršanos pie Saeimas deputātiem, tai skaitā ar  jautājumiem, uz kuriem, izņemot pēdējo, nevar būt negatīvas atbildes. Tajā pašā  laikā LVC ir Satiksmes ministrijas pakļautības uzņēmums, un Satiksmes  ministrija ir atbildīgā par nozares rīcībā esošu (un argumentāciju papildus  piešķiršanai) līdzekļu izlietošanas prioritāšu noteikšanu, to pamatošanu un  aizstāvēšanu valdībā, kuru Saeima ir apstiprinājusi.

Ņemot vērā, ka vadu Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju, mēs jau iepriekšējā  sēdē, diskutējot par Nacionālā attīstības plānu 2014.–2020. gadam un  deklarācijas par Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanas uzraudzības ziņojumu, pēc biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” iesniegtajā vēstulē izteiktajām pretenzijām par ziņojumā ietvertu neprecīzi un nepilnīgi (iesniedzēju skatījumā) sagatavotu ceļu nozares aprakstu, komisijā esam vienojušies, ka jautājums par ceļu būves nozares darbību, vietu un lomu kopējas valsts ilgtspējīgas attīstības kontekstā izskatīsim atsevišķā komisijas sēdē. Par laiku un diskusiju jautājumiem mēs informēsim, sēdes sagatavošanas posmā un diskusijās iekļaujot arī LVC pārstāvjus.

Foto: Saeimas Kanceleja