Pasniegtas Autoceļu Avīzes Gada balvas

Šlokenbekas muižā trešdien pasniegtās mēnešraksta Autoceļu Avīze gadskārtējās Gada balvas irapliecinājums augstai ceļu būvdarbu kvalitātei, kas sasniegta 2013. gadā pabeigtajos būvdarbuobjektos uz valsts autoceļiem.

Objektu grupā, kuros veikti paplašināti autoceļa būvdarbi, par labāko atzīta SIA “8 CBR” parrekonstruēto valsts reģionālā autoceļa P40 Alūksne–Zaiceva posmu 15,6.-25,0. km. Savukārtobjektu grupā, kuros veikta autoceļa seguma atjaunošana un pastiprināšana, ar balvu novērtēts SIASaldus ceļinieksveikums valsts galvenā autoceļa A9 Rīga (Skulte)–Liepāja posmā 79,3.-97,6. km.

Balvu pretendentu sniegums abās iepriekš minētajās grupās tika vērtēts tādās pozīcijās asfalta seguma līdzenums, viendabīgums un šuves, mākslīgās būves, nomales un nogāzes,satiksmes organizācijas aprīkojums un ūdens novades sistēmas. Ekspertu komisiju tradicionāliveido trīs pašmāju autoceļu nozares lietpratēji Juris Anitens, Uldis Birzleja un Elmārs Daniševskis, arī Igaunijas un Lietuvas ceļu administrācijas pārstāvji Alans Alliks un Petras Tekorius.

Balva par mūža ieguldījumu autoceļu nozarē piešķirta ceļu būvinženierim projektētājam Elgaram Smiltniekam, bet par perspektīvāko jauno būvdarbu vadītāju atzīts SIA “Strabag” pārstāvis ceļubūvinženieris Gatis Puķe.

Autoceļu Avīzes Gada balvas tiek pasniegtas jau ceturto reizi. Pēdējos divus gadus to papildina va/s “Latvijas Valsts ceļi” rīkotā kvalitātes konference, kurā nozares teorētiķi un praktiķi spriež par aktuālām ar būvdarbu kvalitāti saistītām problēmām un to risinājumiem.