Oktobra Autoceļu Avīzē par Ķekavas apvedceļa PPP projektu

Autoceļu Avīzes oktobra numurā lasiet visu par Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības projektu.

Numura intervijā VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis stāsta par projekta vēsturi, nepieciešamo finansējumu un realizācijas termiņiem. Viņš arī prognozē iespējamo privāto partneru interesi par šo projektu, analizē citu valstu pieredzi un stāsta par gaidāmajām kvalitātes prasībām.

Savu viedokli par Ķekavas apvedceļa projektu laikrakstam sniegusi arī Finanšu ministrija, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics, PPP asociācijas vadītājs Anrī Leimanis, SIA Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja, Ernst & Young partneris Guntars Krols un biedrības Latvijas Ceļu būvētājs vadītājs Andris Bērziņš.

Apjomīga infografika par šo projektu ļaus lasītājiem labāk saprast pašu PPP modeli, nepieciešamību ar šī modeļa palīdzību realizēt tieši Ķekavas apvedceļu, kā arī detalizētas prognozētās izmaksas visās projekta stadijās.

Tāpat avīzē aprakstīta Lietuvas pieredze, būvējot Palangas apvedceļu, un gatavojoties PPP projektam posmā no Viļņas līdz Utenai, kā arī citu Eiropas valstu līdzšinējā pieredze saistībā ar PPP projektiem ceļubūves nozarē.

Jaunākajā avīzes numurā apskatāma arī fotoreportāža no Klaipēdas šosejas posma starp Nīcu un Rucavu atklāšanas, kā arī lasāmas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) aktualitātes par automašīnu pārbaudi pirms ziemas, kampaņu “Dzīvības josta” un citas aktualitātes.

Autoceļu Avīze tiek izdota reizi mēnesī un bezmaksas pieejama Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļās, Elvi veikalu tīklā un DUS Lukoil, Virši-A un Astarte Nafta visā Latvijā. Avīzi izdod VAS Latvijas Valsts ceļi sadarbībā ar LAU, CSDD, biedrību „Latvijas ceļu būvētājs” un Transportbūvju inženieru asociāciju.