LVC aicina autovadītājus rūpēties par savu un citu drošību un ievērot luksoforu signālus būvniecības posmā pie Medumiem

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) aicina autovadītājus atbildīgi izturēties pret satiksmes ierobežojumiem, kas būvdarbu laikā ir ieviesti uz autoceļa pie Medumiem un ievērot luksofora signālus. Pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, braucot pie luksofora sarkanā signāla, pārkāpēji būtiski apdraud sevi un pārējos autoceļa lietotājus.

Satiksme būvdarbu posmā tiek regulēta ar četriem luksoforiem un vairākiem apbraucamajiem ceļiem. Tomēr ne visi autovadītāji ir godprātīgi un brauc pie sarkanās gaismas, apdraudot savu un pārējo satiksmes dalībnieku drošību.

Lai pastiprinātu kontroli būvniecības objektā, LVC ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu veikt preventīvus pasākumus, lai samazinātos ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu skaits.

Uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva) – Rēzekne – Daugavpils – Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Medumiem līdz krustojumam ar valsts vietējās nozīmes ceļu Melderi – Smeline (V717) (156,4. km – 164. km) notiek seguma rekonstrukcija. Konkrētajā posmā ceļam nebija pietiekoša nestspēja, attiecīgā apvidus reljefs bija necaurskatāms – paugurains reljefs ar vaļņiem un grēdām, bet pauguru ieloki bija purvaini. Lai ceļu sakārtotu, tiek mainīts arī autoceļa slīpums un četros posmos veikta liela apjoma ceļa atkūdrošana un izlīdzināts ceļa platums, kas līdz šim bija nevienmērīgs. Tāpat tiks sakārtoti ceļa pieslēgumi, pieturvietas un apgaismojums Medumu centrā.

Plānots, ka būvdarbi posmā no Medumiem līdz krustojumam ar valsts vietējās nozīmes ceļu Melderi – Smeline ilgs līdz 2016. gada jūlijam. Atkarībā no laika apstākļiem, novembra beigās vai decembra sākumā iespējams  tehnoloģiskais pārtraukums, un darbi atsāksies pavasarī. Būvdarbus veic SIA Binders, to kopējās izmaksas ir 13,49 milj. eiro (ar PVN).