Latvijas Valsts ceļi uzsāk sadarbību ar Waze. Satiksmes informācija ir redzama navigācijas lietotnē

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotne Waze(http://www.waze.com), kuras darbību nodrošina viena no lielākajām transportlīdzekļu vadītāju saimēm pasaulē, ir uzsākušas sadarbību jaunajā Waze Connected Citizens programmā.

“Latvijas Valsts ceļi rūpējas ne vien par ceļu tīkla uzturēšanu, bet arī par satiksmi uz valsts ceļiem.Savlaicīga informācijas sniegšana autovadītājiem ir viena no mūsu prioritātēm. Mēs informējam par būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem, lai autobraucēji varētu savlaikus plānot savus maršrutus un reķināties ar ierobežojumiem. Sadarbība ar Waze ir lieliska iespēja sniegt informāciju autovadītājiem reālā laika režīmā,”

saka LVC valdes priekšsēdētajs Jānis Lange.

Waze programmas Connected Citizens uzdevums ir palīdzēt lietotājiem, iestādēm un iedzīvotājiem kopā uzlabot savu vidi un atbildēt uz jautājumu Kas pašlaik notiek uz mūsu ceļiem un kur?” Programma veicina efektīvāku satiksmes pārraudzību, kopīgojot Waze lietotāju sniegtos pūļpakalpojuma ziņojumus par negadījumiem. Waze tika izveidota divvirzienu datu kopīgošanas lietotne, saņem partneru sniegto informāciju, piemēram, datu plūsmu no ceļu sensoriem, no Waze satiksmes platformas pievieno publiski pieejamos ziņojumus par negadījumiem un sniedz vienu no mūsdienu kodolīgākajiem un pilnīgākajiem pārskatiem parceļu pašreizējo stāvokli.

Ar pievienotajiem jaunajiem datiem Waze lietotāji baudīs vēl lielāku drošību uz ceļa un saņems vairāk informācijas par būvdarbiem, maratonskrējieniem, plūdiem un jebkādiem citiemgadījumiem, kas var izraisīt kavēšanos.

Bez Latvijas un va/s “Latvijas Valsts ceļi” pirmie desmit partneri, kuri apņēmušies sadarboties arWaze, ir:

  • Riodežaneiro (Rio de Janeiro), Brazīlija
  • Barselona (Barcelona) un Katalonijas valdība (Govern de Catalunya), Spānija
  • Džakarta (Jakarta), Indonēzija
  • Telaviva (Tel Aviv), Izraēla
  • Sanhosē (San José), Kostarika
  • Bostona (Boston), ASV
  • Floridas štats (State of Florida), ASV
  • Jūtas štats (State of Utah), ASV
  • Losandželosas apgabals (Los Angeles County)
  • Ņujorkas policijas departaments (New York Police Department (NYPD))

Globālā sabiedrība izveidoja Waze ar domu, ka mēs visi esam tajā kopīgi iesaistīti,” sacīja Waze Izaugsmes struktūrvienības vadītāja Daiena Aisnera (Di-Ann Eisnor). “Tāda bez maksas pieejama platforma Waze novērš nevajadzīgos slāņus un ļauj cilvēkiem pieslēgties tieši. Mēs ar priekuieviešam Connected Citizens programmu ar sākotnējo W10 klasi, apliecinot apņēmību veicināt efektivitāti un inovāciju gandrīz ikvienā pasaules kontinentā.”

Waze ir viens no pasaulē lielākajiem transportlīdzekļu vadītāju tīkliem, kuri kopdarbojas katru dienu, lai izvairītos no sastrēgumiem, ietaupot laiku un naudu. Bezmaksas lietotne reāllaikā analizē lietotāju GPS mikroshēmu sniegto informāciju un lietotāju preventīvos ziņojumus, arī saglabātos agrākos datus, lai vienmēr ieteiktu ātrākos maršrutus, zemākās degvielas cenas un sniegtu citu informāciju. Lai lejupielādētu Waze lietotni iOS vai Android operētājsistēmaiapmeklējiet http://www.waze.com. Lai iegūtu sīkāku informāciju par Waze privātuma politikuapmeklējiet https://www.waze.com/legal/privacy.

Waze ir sociālās navigācijas celmlauzis, maksimāli izmantojot mobilo tehnoloģiju un entuziastus visā pasaulē, lai mūsdienu kartēm piešķirtu pilnīgi citu jēgu. Waze apvieno vienu no lielākajiem transportlīdzekļu vadītāju tīkliem visā pasaulē, kuri kopdarbojas katru dienu, lai izvairītos no sastrēgumiem, ietaupot laiku un naudu. Lietotne pastāvīgi iesaka ātrākos maršrutuspamatojoties uz reāllaika braukšanu un miljoniem lietotāju sniegtajiem datiem. No satiksmes maršruta maiņas līdz informācijai par zemām degvielas cenām un iecienīto zīmolu atbilstošiem piedāvājumiemWaze ir viens no tirgū pieejamiem visaptverošākajiem ceļabiedriem brauciena laikā. Lai lejupielādētu Waze bezmaksas lietotni iOS vai Android operētājsistēmai, apmeklējiethttp://www.waze.com.