Jelgavā notiks LVC un Riteņbraucēju apvienības rīkotais seminārs par drošu veloinfrastruktūru

Jelgavā notiks LVC un Riteņbraucēju apvienības rīkotais seminārs par drošu veloinfrastruktūru

Piektdien, 23. septembrī VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) un Latvijas Riteņbraucēju apvienība, turpinot kampaņu Mums visiem ir pa ceļam!, Jelgavā organizē izglītojošu semināru par drošu un ērtu veloinfrastruktūru.

23.09. seminārs sāksies plkst. 9.00 Jelgavas pilsētas domes konferenču zālē, Lielā ielā 11.

Semināra darba kārtība:

9:00 – 12.00

– Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks sniegs savu skatījumu par velosatiksmes lomu tautsaimniecībā;

– Viens no valsts standarta “Velosatiksme” autoriem, LVC inženieris Aigars Šarpņicks iepazīstinās ar jaunā standarta aspektiem un būtību;

– CSSD informēs par plānotajiem grozījumiem Ceļu satiksmes noteikumos.

Savukārt pēcpusdienā, plkst.12.30 semināra dalībniekiem ieplānots praktisks izbrauciens Jelgavas ielās ar velosipēdiem, lai iepazītos un novērtētu velosatiksmes infrastruktūru galvaspilsētā.

Plkst.13.30 paredzēta ekspertu diskusija par Jelgavā redzēto un ieteikumi risinājumiem nestandarta situācijās.

Kā jau zināms, LVC vadībā ir tapis jauns valsts standarts “Velosatiksme”, kurā ir apkopoti pasaules labākās prakses piemēri un vadlīnijas labas velosatiksmes plānošanai un projektēšanai. Standarts ir domāts, lai palīdzētu pasūtītājiem, projektētājiem, pilsētplānotājiem, arhitektiem un satiksmes plānotājiem izstrādāt labus, kvalitatīvus projektus ērtai un drošai velosatiksmei. LVC, pasūtot projektu ceļam vai veloceļam, nosaka prasību ievērot attiecīgo standartu.

Informatīvās kampaņas Mums visiem ir pa ceļam! ietvaros LVC kopā ar riteņbraucējiem un jaunā standarta “Velosatiksme” izstrādātājiem rīko izglītojošus praktiskos seminārus visā Latvijā. To mērķis ir informēt par jaunākajām tendencēm velosatiksmes jomā, iedzīvinot valsts standarta “Velosatiksme” prasības topošajos veloinfrastruktūras projektos.

Semināri un apmācības ir domātas inženieriem, projektētājiem, arhitektiem, būvvalžu darbiniekiem un būvniekiem, komunālo dienestu un pašvaldības policijas darbiniekiem, būvniekiem un ceļu uzturētājiem. Semināra dalībnieki saņem atbilstošus sertifikātus.

Aicinām pasākumā piedalīties arī medijus.

Pieteikšanās semināram un papildu informācija, zvanot pa tel. 67028161, vai rakstot uz e-pastu ieva.niedra@lvceli.lv.