Jēkabpils un Salas novados ļaundari nozaguši ceļa zīmes

Jēkabpils un Salas novados ļaundari ir nozaguši ceļa zīmes. To konstatēja va/s “Latvijas Valsts ceļi” Jēkabpils nodaļas speciālisti, apsekojot valsts reģionālo autoceļu Ilūkste-Bebrene-Birži (P72).

Autoceļa posmā Jēkabpils un Salas novadā ir nozagti kilometru rādītāji un ceļazīmju stabi. Stabi un rādītāji ir izcelti no zemes ar visu betonējumu 16 kilometrus garā ceļa posmā, kopumā nozagti 13 stabi un 13 ceļa zīmes nr. 736 „Kilometra rādītājs”.

„Ceļa zīmju zagšana nodara ne vien materiālos zaudējumus, bet arī apdraud autobraucēju drošību. Piemēram, šajā gadījumā, kad nozagtas kilometru rādītāju zīmes, kas nozīmē, ka autobraucēji nevar noteikt, kurā ceļa posmā viņi atrodas. Ja notiek kāds ceļu satiksmes negadījums, un iesaistītajiem nav pieejami GPRS dati, izsaucot ātro palīdzību vai policiju, ir jāmēro 13 kilometrus, lai operatīvajiem dienestiem pateiktu savas atrašanās koordinātes,”

norāda va/s “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Va/s “Latvijas Valsts ceļi” ir vērsušies Valsts policijā ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem, kas lēšami pusotra tūkstoša eiro apmērā.

Va/s “Latvijas Valsts ceļi” aicina atbildīgi izturēties pret savu un līdzcilvēku drošību, nebojāt un nezagt ceļu aprīkojumu – zīmes un barjeras.