Izstādes Radoša inženierija ietvaros LVC stāstīs par ceļu būves kvalitātes kontroli

2016. gada 23. augustā plkst. 16.00 Rīgas domēs telpās Rātslaukumā 1, tiks atklāta fotoizstāde Radošā inženierija, kuras ietvaros VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) stāstīs par to, kādā veidā veic ceļu būves kvalitātes kontroli.

“Ceļ ir sarežģīta inženiertehnika būve, kurai ik gadu ir jāiztur četri gadalaiki ar mainīgiem laika apstākļiem un autotransporta radītās slodzes. Tāpēc būvniecības kvalitātes jautājums ir primārs, īpaši ierobežota finansējuma apstākļos,” norāda LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“LVC kā pasūtītājs nodrošina kvalitātes uzraudzību visos ceļa tapšanas posmos, sākot no būvdarbu plānošanas, turpinot ar projektēšanu, būvuzraudzību un kvalitātes pārbaudēm būvniecības procesā, un, beidzot ar noslēguma visaptverošo, kvalitātes pārbaudi jau gatavā objektā. Kvalitātes pārbaudes ir būvniecības kvalitātes uzraudzības procesa redzamā daļa, par ko arī stāstām šīs izstādes ietvaros,” stāsta Lange.

Izstādes ekspozīciju veido fotostāsti par 16 dažādiem Latvijā pēdējos gados būvētiem industriāliem objektiem. Izstāde piedāvā iespēju ielūkoties arī tādos objektos, kuri ikdienā apskatei nav pieejami.

Izstādes organizatori ir biedrība Building design and construction Council sadarbībā ar VAS Latvijas Valsts ceļi. Gada garumā izstāde būs aplūkojama pašvaldībās, tirdzniecības centros, muzejos un citās plašai sabiedrībai pieejamās vietās. Plašāka informācija: www.buvniekupadome.lv