Fotoreportāža: satiksmes ministra vizīte uz LVC Ceļu laboratoriju

Satiksmes ministrs Uldis Augulis šodien apmeklēja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Ceļa laboratoriju, kas ir daļa no LVC Autoceļu kompetences centra (AKC).

“Ceļu nozarē valsts ir nodrošinājusies ar vismūsdienīgāko tehniku un tehnoloģijām, lai veiktu kvalitātes kontroli, un tas ir pareizi. Nereti dzirdam runas par mūsdienās it kā nekvalitatīvi veiktajiem remontdarbiem uz ceļiem, kas ir joprojām pastāvošs stereotips. Autovadītāji var būt droši, ka ikviens ceļš tiek remontēts vai izbūvēts kvalitatīvi un profesionāli. Kvalitātes prasības attiecībā uz būvniecības darbiem valsts ceļu tīklā pamatoti ir ļoti augstas, jo pasūtītājs ir valsts. Visam, ko realizē par nodokļos samaksātajiem līdzekļiem vai ar Eiropas fondu atbalstu jābūt kvalitatīvam un ar garantiju,” uzsver satiksmes ministrs.

Vienlaikus U.Augulis atzīmē, ka arī nozares pārstāvji šīs prasības ir atzinuši par augstām, kas zināmā mērā sarežģī dzīvi uzņēmējiem, jo rūpīgi jāizpilda specifikācijas un līgumu noteikumi. “Tomēr mana prioritāte ir ne vien ceļu sakārtošana, bet arī to ilgtspēja un autovadītāju drošība, tāpēc samazināt kvalitātes prasības noteikti nav plānots,” atzīmē U. Augulis.

Fotoreportāža no ministra vizītes uz Ceļu laboratoriju šeit: https://www.failiem.lv/u/eddv4qjq#_

Fotogrāfs Renārs Koris.

LVC  pārziņā esošās Ceļu laboratorijas speciālisti ikdienā veic pārbaudes asfaltbetona rūpnīcās, pārbauda šķembu cietību un izmēru, smilti, bitumenu, minerālo pulveri un citus izejmateriālus. AKC pārziņā ir inovatīvākās mērīšanas un testēšanas iekārtas visā Latvijā. Pagājušajā gadā LVC veica vairāk nekā 21 000 dažādu kvalitātes testu. Šogad ir veikti jau gandrīz 3 000 testu.