Dvietē pārbūvēs tiltu pār Dvietes upi

Augšdaugavas novada Dvietes pagastā sāk pārbūvēt tiltu pār Dvietes upi uz vietējā autoceļa Jēkabpils–Dignāja–Ilūkste (V783) (65,96. km). Darbus plānots pabeigt 2025. gada pavasarī.

Pārbūves laikā satiksmi organizēs pa pagaidu apbraucamo ceļu un tiltu līdzās esošajam tiltam. Ātruma ierobežojums posmā – 30 un 50 km/h. Līdz pagaidu tilta atvēršanai satiksme tiek organizēta pa esošo tiltu, darbu laikā platuma ierobežojums īslaicīgi ir 2,75 m, sabiedriskā un smagā transporta satiksme pa tiltu ir nodrošināta. Uz pagaidu tilta satiksmi regulēs ar luksoforu, platuma ierobežojums būs 4 m. Ātruma ierobežojums būs 50 un 30 km/h.

Esošais tilts ir uzbūvēts 1938. gadā. Tilta nesošās konstrukcijas tiks saglabātas un tās atjaunos. Paredzēts pārbūvēt tilta brauktuves konstrukciju un izbūvēt ceļa segumu uz tilta, gājēju kustībai tilta abās pusēs izbūvēs tērauda ietvi, uzstādīs tērauda drošības barjeras. Tiltam izbūvēs nogāžu nostiprinājumus, kā arī pieejās pārbūvēs ceļa segas konstrukcijas.

Būvdarbus veic SIA Viadukts par līgumcenu 961 949,82 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina AS Ceļuprojekts, projekta autors SIA Vektors T.