Degvielas uzpildes stacijās sāks tirgot eirovinjetes

VAS “Latvijas Valsts ceļi” un „Ceļu satiksmes drošības direkcija” ir noslēgušas trīspusējos līgumus ar degvielas uzpildes stacijām AS „VIRŠI-A”, SIA „LUKoil Baltija R” un SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, kā arī ar SIA „MERKŪRIJS EU” par eirovinjetes tirdzniecību.

Saskaņā ar līgumiem degvielas uzpildes stacijas (DUS) nodrošinās autoceļu lietošanas nodevas iekasēšanas pakalpojumu, kas nozīmē, ka šajās DUS kravas transporta autovadītāji varēs iegādāties eirovinjetes par Latvijas galveno ceļu izmantošanu.

SIA „MERKŪRIJS EU” nodrošinās muitas brokeru pakalpojumus robežpunktos Terehovā, Grebņevā un Lomašos, kur arī būs iespēja iegādāties eirovinjeti.

Tiešsaistes režīmā eirovinjetes ir iespējams iegādāties portālā www.lvvignette.eu. Šajā portālā tas ir izdarāms 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Lai lietotu portālu, nav jāreģistrējas. Nodevas maksājums tiek saglabāts elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā, izdrukai ir tikai informatīva nozīme.

Autoceļu lietošanas nodeva Latvijas teritorijā ir jāmaksā no 2014. gada 1. jūlija. Tā ir maksa par Latvijas galveno autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī, lai izmantotu videi draudzīgākus transportlīdzekļus.

Samaksa jāveic, lai varētu braukt pa noteiktiem Latvijas galveno autoceļu posmiem (izņemot to šķērsošanu, tai skaitā apļveida krustojumos), ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Eirovinjetes tirdzniecības vietas