Ceļā uz Aglonu jārēķinās ar remontdarbiem; vietām slēgta satiksme kravas tranzītam

Dodoties uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, VAS Latvijas Valsts ceļi aicina autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem un izmantot apbraucamos ceļus. Būtiskākie satiksmes ierobežojumi pie Preiļiem un Līvānos. Tos ir iespējams apbraukt:

– pirms Līvāniem, nogriežoties uz autoceļu Līvāni – Gavartiene – Steķi (V754) un aiz Steķiem turpinot ceļu uz Preiļiem caur Rudzātiem, bet Preiļos nogriezties uz Feimaņiem. Tad braukt līdz autoceļam Rēzekne–Daugavpils (A13) un tālāk līdz Aglonai;

– Līvānos braukt pa Daugavpils šoseju līdz pagriezienam uz Nīcgali (201,7. km) un tālāk braukt līdz Višķiem jeb autoceļam Rēzekne–Daugavpils (A13) pa autoceļu Višķi–Nīcgale (P64). Višķos pa A13 jādodas Rēzeknes virzienā līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) un tālāk līdz Aglonai (sk.shēmu pielikumā).

Tradicionāli uz šiem svētkiem ierodas liels dalībnieku skaits, tajā skaitā svētceļnieki. Tādēļ autobraucējiem šajās brīvdienās līdz pat nākamās nedēļas vidum jābūt īpaši uzmanīgiem, jo dažādos autoceļu maršrutos virzienā uz Aglonu turpināsies intensīva gājēju kustība.

Informācija par citiem ceļu remontdarbiem un apbraukšanas braucot uz Aglonu no Vidzemes puses:

– uz Daugavpils šosejas (A6)  notiek ceļa pārvada remonts pār dzelzceļu pie Pļaviņām (119,5. km). To var apbraukt, dodoties tālāk caur Pļaviņām un atkal turpinot ceļu pa A6;

– remontdarba posmā no tilta pār Aivieksti līdz Jēkabpilij (132,6.-144,0. km) nepieciešamības gadījumā satiksmi regulē ar satiksmes regulētājiem.

Lai nodrošinātu svētku dalībnieku un viesu drošību, sākot no šī gada 12. augusta plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00 tiks slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē.

Satiksmes ierobežojumi kravas auto tranzītsatiksmei no 12. augusta plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00:

– uz reģionālā autoceļa Dagda–Aglona (P60) posmā Sloboda–Aglona;

– uz ceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Krāslavas krustojuma ar autoceļu A13 Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi);

– posmā Šķeltova–Aglona uz ceļa Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona (V636);

– uz Grāveriem (V641), Jaunaglona–Aglona (V745) un Aglona–Višķi (V762) (sk.shēmu pielikumā).

Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:

– Malta–Sloboda (P57);

– Kastīre–Kategrade–Kameņeca–Kapiņi (V744);

– Jaunokra–Grāveri (V610) un Grāveri – Višķi ( V676 ) līdz A13.

Uz Aglonas svētku dalībniekiem un sabiedrisko transportu šie ierobežojumi neattieksies.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.