Ceļā no Ulbrokas līdz Ogrei jārēķinās ar diviem remontdarbu posmiem

Sākusies valsts reģionālā autoceļa Ulbroka–Ogre (P5) ceļu pārbūve posmā no reģionālā ceļa Tīnūži–Koknese (P80) rotācijas apļa  līdz rotācijas aplim Ogrē (20,54.- 25,00.km). No Ikšķiles novada pašvaldības ceļa “Kalnāji” līdz Ogrei tiks izbūvēts arī gājēju un velosipēdistu celiņš divu kilometru garumā.

Šonedēļ objektā notiek sagatavošanas darbi – apauguma noņemšana, koku krūmu zāģēšana, grāvju rakšana un vecā asfalta frēzēšana un ir noteikts ātruma ierobežojums 50 km/h. Sākot ar maija vidu satiksmi tur regulēs ar luksoforiem un tiks slēgts divu kilometru posms no Tīnūži–Koknese rotācijas apļa  līdz pagriezienam uz pašvaldības ceļu “Kalnāji”. Apbraucamais ceļš tiks organizēts pa šoseju Tīnūži – Kokneses (P80) un ceļu uz “Kalnājiem”.

Šo būvdarbu  ietvaros tiks veikta pilna ceļa segas konstrukcijas pārbūve –  grunts atkūdrošana, ceļa jaunas salizturīgās kārtas un karstā asfalta izbūve. Tiks pārbūvētas četras autobusu pieturas.

Būvdarbus veic AS Ceļu Pārvalde un to līgumcena ir 4,5 miljoni eiro (ar PVN), t.sk. ERAF līdzfinansējums. Būvdarbi notiks līdz vēlam rudenim.

Turpinās darbi arī autoceļa Ulbroka–Ogre sākumposmā Ulbrokas teritorijā  – no rotācijas apļa līdz krustojumam ar Cepļa ielu (0,36.-1,90. km).

Šo būvdarbu ietvaros tiks veikta seguma reciklēšana, šķembu pamata pastiprināšana un trīs jaunu asfalta kārtu ieklāšana. Pārbūvēs autobusu pieturvietas un apgaismojumu, atjaunos ietvi ceļa kreisajā pusē un izbūvēs no jauna labajā. Būvdarbi laikā satiksmi regulē ar luksoforiem.

Šos būvdarbus veic SIA Lemminkainen Latvija un to līgumcena ir 2,17 miljoni eiro (ar PVN), darbi notiks līdz vasaras beigām.