Autovadītāju ievērībai: uz astoņiem tiltiem notiek remontdarbi; Lieldienu brīvdienās ceļi var būt slideni

Meteoroloģiskās prognozes liecina, ka Lieldienu brīvdienās vietām ir iespējams sniegs, līdz ar to ceļi var būt slideni. Aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu.

Atgādinām, ka arī Lieldienu brīvdienās darbosies visi ierobežojumi, kas attiecas uz COVID-19 izplatīšanās mazināšanu. Līdz ar to pulcēšanās ir liegta un braucieni ciemos ir jāatliek līdz brīdim, kad epidemiologi ļaus atcelt ierobežojumus. Rūpējoties par sevi un apkārtējiem, brīvdienās jāpaliek mājās vai jāizvēlas tādi galamērķi, kur ir iespējams pavadīt laiku nepulcējoties un nepārkāpjot spēkā esošos ierobežojumus.

Uz valsts autoceļiem ir atsākusies būvdarbu sezona. Patlaban lielākie satiksmes ierobežojumi ir:

  • uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei.Ātruma ierobežojums visā posmā ir 70 km/h. Satiksmei ir slēgts Sēnītes rotācijas aplis un uz šosejas ir izveidotas apgriešanās vietas. Lai nokļūtu Valmierā, braucot no Rīgas, ir jāizmanto nogriešanās vieta Valmieras virzienā pirms rotācijas apļa;
  • uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir ierīkoti seši pagaidu luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Šī remontposma izbraukšanai ir nepieciešama aptuveni stunda.

Daudzviet sākušies tiltu atjaunošanas un pārbūves darbi:

  • uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) uz tilta pār Lielo Juglu turpinās bojāto margu atjaunošanas darbi. Laikā no plkst. 7:00 līdz plkst. 19:00 satiksme var tikt organizēta pa vienu joslu ar satiksmes regulētājiem, pārējā laikā – satiksme pa abām joslām. Ātruma ierobežojums uz tilta 30 km/h;
  • uz Rēzeknes apvedceļa (A15) uz ceļa pārvada pār dzelzceļu. Satiksme organizēta pa vienu joslu ar luksoforiem. Ātruma ierobežojums 50 km/h.
  • uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27)uz tilta pār Gauju Gulbenes novadā. Tilts ir satiksmei slēgts, satiksme ir novirzīta pa pagaidu tiltu ar luksoforiem pa vienu joslu. Ātruma ierobežojums 30 km/h.
  • uz autoceļa Jelgava–Kalnciems (P99) uz tilta pār Klīves kanālu Jelgavas novadā. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu. Ātruma ierobežojums 30 km/h.
  • uz autoceļa Ropaži–Raunas (V74) uz tilta pārTumšupi. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu. Ātruma ierobežojums 30km/h, masas ierobežojums 10 t.
  • uz autoceļa Austrumi–Vecate–Rimeikas (V169uz tilta pār Salacu. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu, ātruma ierobežojums 30 km/h.
  • uz autoceļa Smiltene–Rauna (V234)uz tilta pār Cērteni. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu, ātruma ierobežojums 30 km/h.
  • uz autoceļa Cebēni–Lēdmane (V973) uz tilta pār Lobi. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu, ātruma ierobežojums 30km/h, masas ierobežojums 10 t.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.