Autovadītāju ievērībai: Piektdienas pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi, īpaši Jūrmalas un Saulkrastu virzienā; svētku brīvdienās vairumā būvdarbu posmu tiks samazināti satiksmes ierobežojumi

Piektdien pirms garajām Jāņu brīvdienām daudzi dosies ārpus Rīgas, tāpēc autobraucējiem ir jārēķinās, ka pēcpusdienā satiksme Pierīgā būs palēnināta. Aicinām paredzēt papildu laiku ceļā, kā arī plānot braucienus ārpus intensīvākās satiksmes stundām.

Atgādinām, ka uz Jūrmalas šosejas (A10), kā arī uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa posmā notiek remontdarbi un ir ieviesti satiksmes ierobežojumi. Līdz ar to satiksme piektdienas pēcpusdienā Jūrmalas, Saulkrastu un Salacgrīvas virzienā. Var būt īpaši palēnināta. Aicinām iespēju robežās izvēlēties citus maršrutus vai doties ceļā ārpus ierastajām sastrēgumstundām. Jūrmalas caurlaides iegādei aicinām izmantot iespēju to darīt attālināti, kā arī nokļūšanai kūrortā izmantot elektrovilcienu.

Valsts autoceļu tīklā turpinās būvdarbu sezona un remontdarbi notiek vairāk nekā 60 autoceļu posmos. Jāņu brīvdienās ceļu būvdarbi tiks pārtraukti un, kur tas būs iespējams, remontdarbu posmos tiks samazināti satiksmes ierobežojumi lai atvieglotu satiksmi. Tomēr daļa satiksmes ierobežojumu paliks spēkā un autovadītājiem ir jārēķinās ar tiem un ilgāku ceļā pavadītu laiku.

Satiksmes ierobežojumi remontdarbu posmos uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Jāņu brīvdienās:

 • Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā būvdarbi turpināsies līdz pirmdienai 22. jūnijam ieskaitot. Vienā posmā paliks reversa satiksme ar luksoforiem vai ar satiksmes regulētājiem. Darbi tiks pārtraukti laikā no otrdienas 23. jūnija līdz svētdienai 28. jūnijam. Visu šo laiku paliks spēkā ātruma ierobežojums 70 km/h.
 • Uz Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes posmā būvnieki nestrādās tikai 23. un 24. jūnijā. Iespējams jau pirmdien 22. jūnijā satiksme visā būvdarbu posmā būs atjaunota pa abām brauktuvēm. Ātruma ierobežojums 70 km/h posmā paliks.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Skrīveriem līdz Aizkrauklei darbi tiks pārtraukti no otrdienas 23. jūnija līdz svētdienai 28. jūnijam. Paliks ātruma ierobežojums 70 km/h.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu paliek līdzšinējie satiksmes ierobežojumi – satiksme tiek organizēta pa brauktuvi Jelgavas virzienā. Būvdarbi atsāksies piektdien 26. jūnijā.
 • Uz Liepājas šosejas (A9) pie Saldus būvdarbi turpināsies līdz pat pirmdienai 22. jūnijam un pēc brīvdienām atsāksies pirmdien 29. jūnijā. Arī brīvdienu laikā posmā saglabāsies divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 50 km/h. Laiks remonta posma izbraukšanai – 15-20 minūtes.
 • Uz Jūrmalas šosejas (A10) darbi turpināsies līdz pirmdienai 22. jūnijam, pēc svētkiem darbi tiks atsākti piektdien 26. jūnijā. Brīvdienās satiksme tiks organizēta pa vienu brauktuvi pa divām joslām katrā virzienā, ātruma ierobežojums 70 km/h un vietām 50 km/h.
 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) remonta posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām darbi tiks pārtraukti laikā no sestdienas 20. jūnija līdz trešdienai 24. jūnijam. Posmā paliks seši luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms var prasīt vairāk nekā stundu ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) nestrādās sākot ar svētdienu 21. jūniju līdz svētdienai 28. jūnijam. Šajā laikā paliks ne vairāk kā trīs luksoforu posmi un ne vairāk kā pusstunda posma izbraukšanai.

Svētku laikā paliks arī sekojoši satiksmes ierobežojumi, kas ieviesti uz ceļu remontdarbu laiku:

 • uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei, kur ir trīs luksoforu posmi, kas prasa 20 minūtes ceļā;
 • uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka (P35) posmā no Gulbenes Balvu virzienā, kur ir divi luksoforu posmi, kas prasa vairāk nekā pusstundu ceļā;
 • uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) posmā starp Aknīsti un Subati, kur arī ir divi luksoforu posmi un vairāk nekā pusstunda ceļā;
 • uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098), kur ir seši luksoforu posmi, kas prasa 45 minūtes ceļā.

Aicinām autobraucējus ievērot satiksmes organizāciju būvdarbu zonās, kā arī sekot līdzi ceļazīmēm, pat ja steidzaties uz svētku norises vietām. Īpaši tas attiecas uz vietām, kur satiksme tiek regulēta ar luksoforiem. Atgādinām, ka remontdarbu vietas kļūst grūtāk izbraucamas tieši intensīvas satiksmes apstākļos un aicinām autovadītājus strikti ievērot satiksmes organizāciju šajās vietās – ceļu satiksmes negadījumi remontposmos var pilnībā bloķēt satiksmi, jo brauktuves šādās vietās lielākoties ir šauras un praktiski nav iespēju šos posmus apbraukt.

Plānojot brīvdienu maršrutus aicinām ieskatīties arī kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv, kur var iepazīties ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem.  

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze. 

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

Satiksmes informācijas centrs

 

 

Satiksmes organizācijas pārvalde

 

Valsts akciju sabiedrība

“Latvijas Valsts ceļi”

 

 

 

Mob.+371-65071241

Tel.  +371-80005555

www.lvceli.lv

 

Torņa 7/9, Rīga

LV-1050