Autovadītāju ievērībai: pēcpusdienā Pierīgā var būt palēnināta satiksme, uz grants ceļiem daudzviet ir masas ierobežojumi

Plānojot savus braucienus autovadītājiem jārēķinās, ka pirms Lieldienu brīvdienām šodien pēcpusdienā Pierīgā ir iespējama palēnināta satiksme. Tāda tā prognozējama arī pirmdien, kad pēc svētkiem iedzīvotāji atgriezīsies Rīgā.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, svētku brīvdienās lielā daļā valsts teritorijas ir iespējams sniegs, tādēļ autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem, jo autoceļi var būt sniegoti un slideni, no rītiem iespējama arī atkala. Ņemot vērā prognozes, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas ceļu uzturēšana ir pagarināta līdz 9. aprīlim, un nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta operatīva ceļu apstrāde un tīrīšana.

Plānojot brīvdienu braucienus, autovadītājiem ir jārēķinās, ka pavasara atkušņa laikā, kā arī mainīgos laika apstākļos braukšanas apstākļi uz grants ceļiem ir apgrūtināti. 633 posmos uz valsts autoceļiem ar grants segumu ir ieviesti transporta masas ierobežojumi. Šajos posmos ir liegta satiksme kravas transportam, kura svars pārsniedz 10 tonnas, jo pārmitrināti grants segumi ir zaudējuši savu nestspēju. Vairāk nekā 100 grantsceļu posmos ierobežojumi ir spēkā visu gadu. Daudzviet masas ierobežojumi ir ieviesti arī preventīvi, jo pārmitrinātos grants autoceļus sabojāt var ļoti ātri, to var izdarīt pat viens pārkrauts auto.

Visvairāk transporta masas ierobežojumu ir Cēsu (116 posmos), Jēkabpils (60), Madonas (51), Dagdas (47), Aizkraukles (42) un Ogres (38) apkārtnē. Ceļi tur vietām ir grūti izbraucami, tajos veidojas rises un iesēdumi. Saraksts ar visiem posmiem, kuros ir ieviesti masas ierobežojumi, pieejams šeit.

Valsts autoceļu tīklā arī ir atsākušies remontdarbi. Pašreiz satiksmes ierobežojumi remontdarbu dēļ ir uz Daugavpils apvedceļa (A14) uz tilta pār Daugavu, kā arī uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga (P120) uz tilta pār Abavu Rendā. Satiksmi pa brauktuves vienu joslu uz abiem tiltiem regulē ar luksoforu.

Diennakts bezmaksas uzziņas par satiksmi valsts autoceļu tīklā, ir pieejamas pa tālruni 8000 5555 un VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā.