Autovadītāju ievērībai: no šodienas automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka no 1. decembra visām automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, Latvijā ir obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām.

Kāpēc tik svarīgi ir nomainīt riepas? Vasaras riepas ir paredzētas lietošanai pie gaisa temperatūras kas nav zemāka par +5 grādiem. Aukstākā laikā vasaras riepu gumija kļūst cietāka, un tā vairs nevar pilnvērtīgi nodrošināt pietiekamu saķeri ar ceļu. Riepas saskarsmes laukums ar ceļa segumu ir plaukstas platumā, un tām ir jānodrošina saķere, tāpēc riepu izvēlei jāvelta liela uzmanība.

Lai pēc iespējas samazinātu automašīnas saslīdēšanas draudus, ir jāizvēlas ceļa segumam un situācijai atbilstošs ātrums!

Ziemā riepas saķere ar brauktuvi ir daudzreiz mazāka, nekā vasarā. Ja vasarā pietika ar 10 m, lai noteiktā ātrumā nobremzētu, tad ziemā tam būs nepieciešama līdz pat 10 reizēm garāka distance. Izvēlieties lielāku distanci, lai izvairītos no bīstamām situācijām uz ceļa!

Atgādinām, ka:

– No rītiem un vakaros uz ceļiem var būt apledojums. Gaisa tº ir svārstīga, tāpēc braukšanas apstākļi var mainīties strauji;

– Ziemā jābrauc atbilstoši apstākļiem, laiks jāplāno ar rezervi;

– Sniegs vai atkala ziemā nav nekas neparasts!

– Apledojums īpaši var veidoties uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī netālu no jūras, ezera vai upes;

– Visaktīvākā satiksme ir tumšajās rīta un vakara stundās, kad ceļš var nebūt pietiekami labi pārskatāms;

– Ceļi apledo strauji un nevienmērīgi. Īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo “melno ledu”, kas veidojas, sasalstot ūdens kondensātam;

– Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem aicinām zvanīt uz Satiksmes informācijas centra bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.