Autovadītāju ievērībai: apledojums un šķīdonis daudzviet apgrūtina braukšanu

Šorīt apledojums daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 120 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

Siguldas šoseja (A2) posmā no Vangažiem līdz Raunas pagriezienam;
Valmieras šoseja (A3) posmā no Murjāņiem līdz Stalbei;
Jelgavas šoseja (A8) posmā no Jelgavas līdz Meitenei;
Liepājas šoseja (A9) posmā no Kalnciema līdz Liepājai;
Ventspils šoseja (A10) posmā no Kūdras līdz Strazdei;
Liepāja-Nīca (A11) šoseja visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojums apgrūtina braukšanu Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Liepājas, Madonas, Ogres, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils apkārtnē.

Sakarā ar pavasara atkusni visā valsts teritorijā daudzviet uz grants autoceļiem ir iestājies šķīdonis– pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Patlaban īslaicīgie masas ierobežojumi ir ieviesti jau 657 valsts autoceļu posmos ar grants segumu. Saraksts ar posmiem, kur ir ieviesti ierobežojumi, pieejams šeit.

Diennakts bezmaksas uzziņas par visu, kas attiecas uz valsts autoceļu tīklu, ir pieejamas pa tālruni 8000 5555.