Autovadītāju ievērībai: apgrūtināti braukšanas apstākļi uz grants ceļiem; no rītiem vēl iespējams arī apledojums  

Plānojot braucienus reģionos, autovadītājiem ir jārēķinās, pavasara atkušņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem ir apgrūtināti. 265 valsts autoceļu ar grants segumu posmos ir ieviesti transporta masas ierobežojumi. Šajos posmos ir liegta satiksme kravas transportam, kura svars pārsniedz 10 tonnas, jo pārmitrināti grants segumi ir zaudējuši savu nestspēju. Daudzviet masas ierobežojumi ir ieviesti arī preventīvi, jo pārmitrinātos grants autoceļus sabojāt var ļoti ātri, to var izdarīt pat viena pārāk smaga automašīna. Kopumā ierobežojumi ir spēkā gandrīz 3000 kilometros autoceļu.

Visvairāk transporta masas ierobežojumu ir Jēkabpils (59 posmi), Ogres (40 posmi), Ventspils (38 posmi), Tukuma (28 posmi), Bauskas (23 posmi), Jelgavas (15 posmi), Dobeles (13 posmi) un Saldus (11 posmi) apkārtnē. Ceļi tur vietām ir grūti izbraucami, tajos veidojas rises un iesēdumi. Saraksts ar visiem posmiem, kuros ir ieviesti masas ierobežojumi, pieejams šeit. https://lvceli.lv/informacija-un-dati/#masas-ierobezojumi.

Turpinoties atkusnim, kad gaisa temperatūras būs virs nulles arī naktīs, šķīdonis var iestāties arī uz citiem grants autoceļiem. Jāņem vērā, ka pārmitrināta seguma apstākļos autoceļu uzturētājiem grants ceļus nav iespējams greiderēt, to varēs veikt tikai tad, kad šie ceļi apžūs. Savukārt avārijas remontdarbi tiks veikti tikai vietās, kur būs apdraudēta caurbraucamība.

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, kad naktīs temperatūra noslīd zem nulles, aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem agrās rīta stundās, jo ceļi var būt apledojuši. Jo sevišķi tas attiecas uz tiltiem, ceļu pārvadiem, ūdenstilpņu tuvumā un mežainos apvidos. Aicinām autovadītājus izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Tāpat aicinām nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu pret vasaras.

Diennakts bezmaksas uzziņas par visu, kas attiecas uz valsts autoceļu tīklu, ir pieejamas pa tālruni 8000 5555.