Autoceļu ziemas uzturēšanas darbi tiek veikti nepārtraukti

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs visā valsts teritorijā veic brauktuvju aktīvu attīrīšanu no sniega un apstrādā ar pretapledojuma materiāliem. Pēdējās diennakts laikā ceļu uzturēšanā ziemas dienesta tehnika iesaistīta nepārtraukti. Šobrīd iesaistītas vairāk kā 75 ziemas dienesta tehnikas vienības.

Kopš vakardienas autoceļu attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu slīdamības novēršanu veikta 7 200 km garumā, brauktuves no sniega attīrītas 1 200 km kopgarumā, brauktuvju slīdamība novērsta 2 300 km garumā.

Atgādinām, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs (A – augstākā uzturēšanas klase, A1, B, C, D – zemākā uzturēšanas klase) un tiek uzturēti prioritārā secībā. Proti, vispirms tiek tīrīti no sniega un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem valsts galvenie autoceļi, pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi, atbilstoši to uzturēšanas prasībām. Līdz ar to pie nelabvēlīgiem laika apstākļiem (ilgstoša snigšana, putenis, vētra u.c.) braukšanas apstākļi starp dažādām ceļu uzturēšanas klasēm atšķiras.

Autoceļus ar pretapledojumu materiāliem apstrādā, lai uzlabotu braukšanas apstākļus un satiksmes drošību. Jāņem vērā, ka ceļš var būt slidens arī pēc tam, kad ir nokaisīts. Ar kaisīšanu tiek mazināta apledojuma iespējamība, līdz ar to autovadītājiem ir jāizvēlas piemērots braukšanas ātrums, jo ceļa stāvoklis ziemā var strauji mainīties. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, ja autoceļu brauktuves temperatūra ir zemāka par -6ºC, no sniega un ledus brīva brauktuve netiek prasīta.

Aicinām autovadītājus ievērot drošas braukšanas pamatprincipus – jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Tāpat aicinām autovadītājus informēt par neatbilstošu ceļu stāvokli, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.

Par LAU:

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8 000 km autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu.